STARTUP HİKAYELERİ

Ülkemizde son yıllarda internet teknolojisinin de gelişmesiyle birçok online satış yapan ve hizmet sunan web sayfaları açılmaktadır. Startup diye tabir edilen şirketlerle alakalı her hafta toplantılar yapılıyor, girişimciler web sayfalarını tanıtıp izleyicilerin sorularını cevaplandırıyor, konuyla alakalı girişimcilere eğitimler veriliyor ve bu tip projelere yatırım yapmak isteyen melek yatırımcılar çoğalıyor. Kısacası sektör hızlı bir şekilde büyüyor, yeni meslek dalları şekilleniyor, yan sektörler besleniyor, ekonomiye daha şimdiden büyük katkılar sağlanıyor. Bundan birkaç sene önce ismi duyulmamış şirketler şimdi onlarca yıllık şirketlerin cirosuna ulaşıyor, bundan bir şey olmaz denen projeler inanç, doğru planlama ve verilen emekler sayesinde başarıya ulaşıyor.

Her internet girişimcisi bir şeyler öğrenmeye, kendilerine yol gösterici kitaplar okumaya, onlara fikir verecek kişilerle tanışmaya çalışıyor. Yakın gelecekte birçok hizmet ve ürünün internet üzerinden alınacak olduğunu düşündüğümden bu sektörde çalışan ve emek veren girişimcilere ben de kendimce destek olmak istiyorum. Startup hikayeleri diye adlandırdığım bu projede girişimcilerin hikayelerini paylaşıp diğerlerine de destek olmalarını sağlarken kendilerini de bu yazı dizisinde olabildiğince tanıtmayı amaçlıyorum.

Eğer sizde bu yazı dizisinde yer almak isterseniz lütfen benimle bilgi@muraterdor.com adresinden temasa geçin, konuyla ilgileneceğini düşündüğünüz startup’lar varsa bu konuyu onlarla da paylaşmanızı rica ediyorum. Desteğiniz için şimdiden için teşekkür ederim.