Diyetisyenyusuf.com’dan Yusuf Öztürk ile Röportaj

0
2280

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Yusuf Öztürk. Diyetisyenim. İlk ve ortaöğretimi Ankara’da okudum. Üniversiteyi İstanbul Bilim Üniversite Beslenme ve Diyetetik bölümünde %100 Burslu olarak okudum. Şu an Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisansımı yapıyorum. Okumayı, araştırmayı, yeni fikirler geliştirmeyi severim.

Online web sayfanız hakkında bilgi verir misiniz? Ne tip ürün/hizmetler sunuyorsunuz, ne tip bir ihtiyacı karşılıyorsunuz?

Diyetisyenyusuf.com web sitem üzerinden Dünya’nın farklı şehirlerden danışanlarıma online diyet ve beslenme danışmanlığı hizmeti sağlıyorum. Diyetisyene gitmeye zamanı olmayan insanlar, yurtdışında yaşayan Türkler, online hizmet alarak zamandan kazanmayı sevenler bu hizmeti tercih ediyor. Memnun da kalıyorlar.

Online ticaret fikri nereden ortaya çıktı, nasıl karar verdiniz?

Biz diyetisyen olduğumuz için sosyal medya üzerinden beslenme ve diyet hakkında yüzlerce mesaj, mail gelir. Sorulara elimden geldiğince dönüş yaparım. Bu işi daha profesyonel olarak devam ettirmek istedim ve web sitemi kurdum. Diyet paketleri oluşturdum. Programa başlamadan önce danışanların doldurması gereken detaylı bir bilgi formu var. Bu formda hastalıklar, ilaç kullanımı, beslenme, fiziksel aktivite alışkanlıklar vb. birçok soru bulunuyor. Danışanlarım bu formu doldurarak sisteme kayıt olur. Sonrasında, kişiye özel beslenme programını hazırlayıp e-posta ile gönderirim. İhtiyaç, fikri doğurdu

Sunduğunuz hizmet veya ürünü online mecrada satmanın fiziki ortamda satmaya göre ne avantajları var?

Diyetisyenlik için bu soruyu yüz yüze görüşme ile online görüşmeyi kıyaslayarak yanıtlayabilirim. Online diyetin, online görüşmenin öncelikle zaman kazandırma avantajı var. Trafik, hava koşulları da online görüşmeye engel değil. Bizden online diyet alanlar çok memnun kalıyor. Bazı insanlar da yüz yüze görüşmek ister. Tercih meselesi.

Bunu yapmaya karar verirken kimden destek aldınız?

Web sitenin kurulum aşamasında bilgisine güvendiğim bir arkadaşımdan destek aldım sadece.Maddi bir destek almadım.

Online mecrada iş yapmanın zorlukları sizce nelerdir?

7/24 çalışmanız gerekebiliyor. Bazen sizi yoran, üzen mesajlar da gelebiliyor. Ancak işini severek yapınca bunlar aşılıyor.

Sitenize trafik sağlamak ve duyurmak için ne tip pazarlama çalışmalarında bulunuyorsunuz?

Google reklamları, instagram reklamları gibi araçlar kullanıyorum. Tavsiye ile genel danışan sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Türkiye’de sektörü (online satış) nasıl görüyorsunuz?

Emekleme dönemini geçti. Artık yürüyor, yakın zamanda da koşacak. Güvenilir, doğru işletmelerin sayısı arttıkça halkımız online işleri daha da çok benimseyecek.

Sizce online iş yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bu işi yapmak isteyenlere neler tavsiye edersiniz?

Samimiyet bu alanda da olmazsa olmaz. Tabiki danışan / müşteri memnuniyeti de çok önemli. İşini hakkıyla yapan insanlar online alanda da başarılı olur.

Konuyla ilgili sizden fikir almak isteyenlerin size ulaşabileceği bir e-posta adresi veya yaptığınız işle ilgili bilgi almak isteyenlerin girebileceği bir web sayfası var mı?

Her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarım

E-posta: diyetisyenyusuf@gmail.com

Web: diyetisyenyusuf.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here