Nevital.com’dan Neslihan Venüs Kılıç ile Röportaj

0
1596

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Profesyonel hayatın İstanbul’a getirdiği, Bilkent İşletme mezunu, doğma büyüme bir Ankaralıyım. Toplam 9 yıl çeşitli kurumsal şirketlerin pazarlama ve marka danışmanlığı bölümlerinde çalıştım. İlk yılların heyecan ve hevesi geçtikten sonra kurumsal dünyanın yapıma, kişiliğime ve ideallerime uygun olmadığına karar vererek farklı alanlar arayışına girdim.

Online web sayfanız hakkında bilgi verir misiniz? Ne tip ürün/hizmetler sunuyorsunuz, ne tip bir ihtiyacı karşılıyorsunuz?

NeVital.com ‘da sağlıklı, genç ve zinde olmak ve öyle kalmak isteyen herkese güzel bir ağız tadı sunuyoruz. 5000 yıldır doğanın bize sunduğu mükafatları, %100 doğal ve organik arı ürünlerimizle biz de müşterilerimize sunuyoruz. Çocuklar, yaşlılar, sporcular ve hastalarla birlikte bilinçli ve sağlıklı insanları da ürünlerimizi kullanmaya davet ediyoruz.

Online ticaret fikri nereden ortaya çıktı, nasıl karar verdiniz?

İstanbul’da kurumsal bir firmada marka danışmanlığı yaparken Ankara’daki aile doktorumuzdan annemle ilgili bir telefon aldım. Annemin sağlıyla ilgili endişe verice bir problem çıkmıştı. Ne olduğunu anlamak için Ankara’ya gittim. Sadece birkaç gün süreceğini düşündüğüm bu süreç bir buçuk yıl sürdü. Annem pankreas kanseriydi ve sayısız ameliyat, tedavi ve ilaçla dolu zor bir sürece girmiştik. Geçirdiği çok ciddi ameliyatlar ve aldığı ağır tedaviler sonrasında umutlarımızla birlikte annemin bağışıklık sistemini de kaybetmiştik.

Bir şeyi düzeltmesi için aldığı bir ilaç başka bir organına zarar veriyor ve her seferinde daha da güçsüzleşiyordu. Bu noktada genel bir iyileşme sağlayabilmek için öncelikle bağışıklık sistemini doğal yollarla güçlendirmemiz gerektiğini biliyordum.

Detaylı araştırmalarım sonrasında arı ürünleri’ni keşfettim. Binlerce yıldır, tüm dünyadaki insanların “Apiterapiyle” yani arı ürünleriyle şifa bulduklarını öğrendim.

Kullandıktan sonra annemdeki mucizevi faydalarını deneyimlediğimiz bu ürünleri her ihtiyacı olana duyurma fikri o günlerde aklıma kazılmaya başladı.

Sunduğunuz hizmet veya ürünü online mecrada satmanın fiziki ortamda satmaya göre ne avantajları var?

Fiziki bir yerde olursak ürünlerimizi çok kısıtlı bir bölgede satabilecektik ama online mecrada Türkiye’deki en ücra köşelere bile ulaşabiliyor ve istenilen her ürünü kapınıza kadar gönderebiliyoruz.

Bunu yapmaya karar verirken kimden destek aldınız?

Öncelikle annem sonra da hayata tutunmaya, eski sağlıklarını tekrar kazanmaya çalışan herkes bu kararım için bana çok büyük güç verdi. Onlarla birlikte en büyük destekçim her zamanki gibi ağabeyim oldu.

Online mecrada iş yapmanın zorlukları sizce nelerdir?

Çok büyük ve ucu çok açık bir mecra olduğu için kontrolü zaman zaman zorlaşabiliyor ama tutarlı uygulamalarla bunu lehimize çevirebiliyoruz.

Sitenize trafik sağlamak ve duyurmak için ne tip pazarlama çalışmalarında bulunuyorsunuz?

Tüm online mecraları bir bütünlük içinde kullanmaya özen gösteriyoruz. Çok yakında bu mecraların hepsinin birbiriyle paslaşacağı, ses getirecek kampanyalar yapıyor olacağız.

Türkiye’de sektörü (online satış) nasıl görüyorsunuz?

Türkiye’de şu anda 31 milyon internet kullanıcısı var. Bunun yarısından fazlası her gün internete bağlanıyor ve %20’si internetten alışveriş yapıyor. 15-24 yaş arasında ise 13 milyon genç var ve bunların %66’sı internet kullanıyor. Yani genç nüfusumuzun fazla olması sebebiyle önümüzdeki yıllarda hem internet kullanımı hem de internetten alışveriş hızla artacak. Bu yolda yürüyecek çok yolumuz var.

Sizce online iş yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bu işi yapmak isteyenlere neler tavsiye edersiniz?

Online iş yaparken hızlı aksiyon almak ve günü yakalamak çok önemli. Yoksa mutlaka geride kalıyorsunuz. Bu işi yapmak isteyenlerin öncelikle sosyal medya vb. mecralarda aktif olmakla, online iş yapmanın çok farklı durumlar olduğunu ayırt etmelerini tavsiye ediyorum. İş dünyasına dair belirli bir bilgi ve tecrübe birikimine sahip olmanın her zaman büyük bir avantaj olacağını özellikle belirtmek istiyorum.

Konuyla ilgili sizden fikir almak isteyenlerin size ulaşabileceği bir e-posta adresi veya yaptığınız işle ilgili bilgi almak isteyenlerin girebileceği bir web sayfası var mı?

Web sitemiz www.NeVital.com, e-posta adresimse neslihan.kilic@NeVital.com. Her türlü konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca sana ve vakit ayırarak bu yazıyı okuyan herkese teşekkür ediyorum.

NeVital.com‘da “Hayat nefes, hayat nefis…”

Editör not: www.nevital.com kapanmıştır. Neslihan Kılıç bloominbag.com adlı siteyi hayata geçirmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here