Herkesin mutlaka yaptığını düşündüğümüz bir konuya değineceğiz. Google’a adınızı yazıp kendinizle alakalı ne çıkıyor hiç baktınız mı?

Anketimizin sonuçlarına baktığımızda ise %73 Evet, %27 Hayır yanıtı ile karşılaştık. Açıkçası bu sonuç bizi pek şaşırtmadı. Kalan %27’lik kısım ise muhtemelen bu yazımızdan sonra Evet yanıtını veren furyaya katılacaktır…

Dikkat! Evde Deneyiniz

Google’a adınızı yazıp arama tuşuna bastıktan sonra başınıza gelecek olanları ciddiye almamanızı ve tabiri yerindeyse gülüp geçmenizi tavsiye ederiz. Öyle ki oldukça komik, enteresan ya da alakasız sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Nerede O Eski Zamanlar

Arama butonuna bastığınızda muhtemelen ilk karşılaşacağınız görseller ergenliğinizde yaptığınız paylaşımlar olacaktır. Genel bir bakış atacak olursanız da Instagram ve Facebook profillerinizi en üst sırada bulabilirsiniz.

Eğer kendi hesaplarınız çıkmazsa durum daha eğlenceli hale geliyor… Sizinle aynı adı taşıyan başka insanlar ile karşılaşmak biraz enteresan olabilir. Hayır hayır merak etmeyin, bunu yapmak stalker’lığa girmez… Aramızda sır…

Kaynımın Eltisi’de Twitter Açmış

Kendi adınızı arttığınızda yalnızca size ait sonuçlar ile karşılaşmazsınız! Eğer aktif bir sosyal medya kullanıcısıysanız takip ettiğiniz kişiler de çıkan sonuçlar arasında yer alabilir. Yeni akrabalarınızı keşfedebilir ve sosyal medyanın Sinan Çetin’i bile olabilirsiniz.

Size bir tüyo da verelim! Takip etmediğiniz birini kendi hesabınızdan stalk’lamak istemiyorsanız adını Google’dan aratarak hesap erişiminizi sağlamadan profiline ulaşabilirsiniz.

Dikkate Almayın!

En başta da söylediğimiz gibi çıkan sonuçları dikkate almak doğru bir seçenek olmaz. 

Google, sizin adınız ve soyadınızı taşıyan birçok kişinin, sosyal medyadaki etkileşimlerini dikkate alarak, ortalama bir sonuç veriyor ve sizinle aynı adı taşıyan birçok insanın verisi, siz arama butonuna bastığınız anda karşınızda seriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here