Türkiye’nin Önde Gelen Ödeme Kuruluşu PayTR’da Güzel Gelişme

0
252

Türk mühendislerinin geliştirdiği, yenilikçi ürün ve çözümler sunan Ödeme Kuruluşu PayTR, Türkiye’nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yatırım ortaklık anlaşması imzaladı.

Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle müşterilerinin ve tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıran, Türkiye’nin önde gelen Ödeme Kuruluşu PayTR, Türkiye’nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yatırım ortaklığı için anlaştı; taraflar arasında bağlayıcı anlaşmalar imzalandı. Ortaklık işleminin tamamlanmasıyla birlikte, PayTR’ın büyüme hızının yeni bir ivme kazanması ve şirketin yeni iş geliştirme faaliyetlerinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

PayTR Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Cengiz, anlaşmayla ilgili şöyle konuştu: “Türkiye’nin ödeme hizmetleri alanında lider fintech şirketi olma vizyonumuzu desteklemek amacıyla Actera’nın şirketimize yatırım yapması bizim için çok anlamlı. Alacağımız yatırım ile birlikte PayTR’ın büyüme hızını artıracağız ve hizmetlerini çeşitlendireceğiz. Aynı zamanda bu ortaklık sayesinde farklı alanlarda yapacağımız inovasyon yatırımlarıyla ve kuracağımız iş birlikleriyle PayTR’ı çok yönlü bir fintech şirketi haline getirmek konusunda kararlıyız”.

PayTR’ın CEO’su Tarık Tombul şunları ekledi: “PayTR, Türkiye’nin en hızlı büyüyen Ödeme Kuruluşu olarak sektörün liderlerinden biri haline geldi. Başarımızın arkasında, ürünlerimizi tercih eden işyerlerine kesintisiz ve güvenilir bir hizmet sunmamızın çok önemli bir rolü var. Türkiye’de e-ticaret büyümesi hızla devam ederken, Actera’nın yatırımı bizim için çok değerli. Bir yandan PayTR’ın ana iş kolu olarak gördüğümüz ödeme hizmeti tarafındaki büyümeyi hızla sürdürürken bir yandan da işyerleri ve tüketicilere yeni değerler sunacağımız alanlara yatırım yapmayı hedefliyoruz”.

Actera’dan yapılan açıklamada “PayTR, hızla büyüyen, teknolojiyi etkin ve verimli kullanarak Türkiye’de e-ticaretin gelişimine önemli katkı sağlayan, yenilikçi bir şirket. PayTR ekibinin vizyonunun gerçekleşmesine destek olabilmek için bu yatırım kararını aldık. PayTR’ın büyümesini sürdürerek Türkiye’nin lider fintech şirketi olacağına inanıyoruz. Actera olarak PayTR’ı bu yolculukta desteklemekten mutluluk duyuyoruz,” dendi.

PayTR Hakkında

Türkiye’nin en köklü Ödeme Kuruluşu olan PayTR, 2009 yılından bu yana gelişmiş çözümleri, müşteri odaklı yaklaşımı, güçlü alt yapısı ve deneyimli ekibi ile sektörde güvenilir bir çözüm ortağı olmayı başarmıştır. PayTR, Türkiye ödeme hizmetleri sektörüne liderlik eden şirketlerden biridir. PayTR, 26 Nisan 2016 tarihinden bu yana 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir Ödeme Kuruluş olarak hizmet vermektedir.

Actera Hakkında

Actera, danışmanlığını yaptığı fonların toplam 3,3 milyar ABD dolarlık sermaye bazıyla Türkiye’deki yatırımlara odaklanmış en büyük özel sermaye şirketidir. Actera fonlarının Türkiye’de yatırım yaptığı şirketler, yıllık 5 milyar ABD doları üzerinde toplam ciro yaratmakta ve 35 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here