Türkiye’nin en fazla istihdam yaratan kuruluşlarından ISS Türkiye grup şirketi ISS Catering Genel Müdürlüğü görevine Süleyman Bilici atandı. İmalat, tedarik zinciri ve satın alma alanlarında 25 yılın üzerinde deneyimi bulunan Bilici’nin, ISS Türkiye’nin en önemli şirketlerinden ISS Catering’e büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.

Nisan 2016’dan bu yana yönetim danışmanlığı yapan Süleyman Bilici, Pegasus Airlines, Azersun Holding (Azerbaycan) ve Osmanlı Menkul için detaylı çalışmalar gerçekleştirdi. Bilici, daha önce de Pepsi Bottling Group (2003-2007) ile Yıldız Holding’in (2012-2014) Türkiye şirketlerinde dönüşümsel değişiklikler ve spesifik görevlerle yeniden yapılanma çalışmaları yapmıştı.

Deniz Harp Okulu’ndan mezun olduktan sonra eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde sürdüren Süleyman Bilici, uluslararası deneyime sahip, çok-dilli bir yönetici özellikleriyle de dikkat çekiyor. Belçika ve Rusya’da beş yıldan uzun sürelerle expat olarak grev üstlenen Bilici evli ve iki çocuk babası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here