Generali Sigorta’da 8 Mart Kadınlar Günü’nde “Çeşitlilik ve Dahiliyet Politikası” Konuşulacak

0
8407

Generali Grubu “Çeşitlilik ve Dahiliyet” politikasını Grubun kilit başarı unsuru olarak görüyor. Bu kapsamda organize edilecek etkinlikte Generali Sigorta CEO’su Sylvain Ducros çalışanları ile bir araya gelecek.​

Generali Sigorta, uzun yıllardır %50’den fazla kadın istihdam oranıyla dikkat çekiyor. “Bizi farklı yapan farklılıklarımızdır” mottosuyla gerçekleşecek buluşmada Generali CEO’su Sylvain Ducros, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, Grubun “Çeşitlilik ve Dahiliyet” politikası ve uygulamalarını çalışanlara aktaracak. Grubun “Çeşitlilik ve Dahiliyet” politikası; cinsiyet eşitliği, tüm jenerasyonları kucaklama, tüm kültürlere Grup bünyesinde yer verme ve dahil etme olmak üzere 4 ana başlığa odaklanıyor. Böylece çalışanlara kişisel farklılıklarının desteklendiği bir ortamda çalışma fırsatı sunuluyor.

Smartworking modeli çalışanlara birçok yenilik getiriyor

Grubun “Çeşitlilik ve Dahiliyet” politikasının bir parçası olan Smartworking sistemi, çalışanların kişisel farklılıklarını destekliyor. Smartworking ile anne çalışanlarının yanı sıra baba çalışanlara ve engelli çalışanlara yönelik birçok fırsatı beraberinde getiriyor. Smartworking çalışma modeli; çocuğu hastalanan annelere evden çalışma olanağının ve yeni doğan bebeğiyle daha fazla vakit geçirmek isteyen annelere özel süt izninin yanı sıra okulun ilk gününde çocuğunun yanında olmak isteyen annelere okulun ilk gününde izin imkanı sunuyor. Tüm çalışanlara  doğum gününde izin kullanma ve  sosyal sorumluluk projelerinde yer almak için 2 gün “Sosyal Sorumluluk İzni” hakkı olanağı da tanıyan model, engelli çalışanlara yönelik de birçok imkan sağlıyor. Smartworking çalışma modeli ayrıca, yeni doğan bebeğiyle daha fazla vakit geçirmek isteyen babalara 5 gün evden çalışma ve bebek bekleyen,  bebeğinin tüm gelişimini eşiyle beraber öğrenmek isteyen baba adaylarına ise eşlerini doktora götürme izni sunuyor. Smartworking çalışma modeli kapsamında tüm çalışanlar pandemi sonrasında ise dışarıdan 3 gün çalışma hakkına sahip olacak.

Elif Uysal Kumcu: Farklılıklarımızın bizi daha güçlü kıldığını düşünüyoruz

“Çeşitlilik ve Dahil Etme” haftası ve Dünya Kadınlar Günü buluşmasıyla ilgili duygularını paylaşan Generali Sigorta İnsan Kaynakları Müdürü Elif Uysal Kumcu: “Generali Grup olarak çeşitlilik ve kapsayıcılığı, teşvik edilip desteklenmesi gereken değerler olarak görüyoruz. Her türlü farklılığın sadece kabul edildiği değil, aynı zamanda geliştirildiği daha kapsayıcı bir ortam yaratmak, önceliklerimizden biri durumunda. Bizler, farklılıklarımızın bizi daha güçlü kıldığını düşünüyoruz. Bu özel günde hem bunun önemini ve Grubumuzun politikasını vurgulayıp hem de Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Smartworking çalışma modelimiz ise, çalışanlarımıza özel birçok yeniliği ve esnek çalışma olanaklarını beraberinde getiriyor.” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here