100’ün üzerinde ülkede 37 bin restoranı ile dünyanın en büyük hızlı servis restoran zinciri olan McDonald’s, Brandz’nin “Top Global Markalar” listesinde bu sene iki basamak yükselerek 8’inci sıraya yerleşti.

Tümü teknoloji şirketlerinden oluşan bir listede tek yiyecek-içecek markasının McDonald’s olmasının sebebi, markanın müşteri odaklı yaklaşımı ve teknolojiyi de çok yakından takip edip hızlıca uygulamaya alabilmek kapasitesi olarak gösteriliyor.

McDonald’s’ın bu global yaklaşımını Türkiye’de de hayata geçirdiklerini dile getiren Uçanlar sözlerine şöyle devam etti: “Müşteri beklentilerini ve taleplerini sürekli olarak izlememiz ve buna göre ürün ve hizmetlerde yeniliklere gitmemiz sayesinde başarılıyız. En kaliteli ürünü, en uygun fiyata, en iyi hizmetle sunuyoruz. İşimizin keyifli ve lezzetli anlar sunmak olduğu bilinciyle çalışıyoruz. Bunun için de sürekli müşterilerimizi dinliyoruz. Bu yaklaşımımızın bir sonucu olarak geçen yıl müşteri sayısı artışında 119 ülke arasında birinci olduk. ”

5 ayda 12 ödül

McDonald’s’ın gerek dünyada gerekse Türkiye’de gösterdiği performans, ödülleri de beraberinde getirdi. McDonald’s Türkiye 2018 yılının ilk 5 ayında toplamda 12 önemli ödülün sahibi oldu.

2017 performansıyla McDonald’s’ın dünya çapında faaliyet gösterdiği 119 ülkeyi kapsayan değerlendirmesine göre küreselde ‘en hızlı büyüyen ülke’ Türkiye oldu. McDonald’s Türkiye global sistem içerisinde çok önemli bir performans ödülü olan “Circle of Excellence”ın sahibi oldu.

Marka ayrıca; “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markalar”ın ödüllendirildiği A.L.F.A. Awards’da Yiyecek-İçecek kategorisinde yılın markası; Campaign Türkiye tarafından bu sene ilk defa düzenlenen “Brand of The Year” ödüllerinde “Hizmet, Yiyecek-İçecek” kategorisinde yine yılın markası ve dijital pazarlamada yaratıcı çalışmaların üretilmesi ve marka performansının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Uluslararası MIXX – Marketing and Interactive Excellence Awards’da “Gamer Menü” kampanyası ile 2 Gümüş ve 1 Bronz ödülün sahibi oldu. “Gamer Menü” kampanyası, Social Media Awards Turkey 2018’de de Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. McDonalds Türkiye’nin internet sitesi de interaktif medya endüstrisinin en prestijli ödülleri arasında yer alan Horizon Interactive Awards’da Gümüş ödülün sahibi oldu. “McDonald’s Üşüyen Elleri Isıtıyor” kampanyası ise Açıkhava Reklamcıları Vakfı ARVAK tarafından düzenlenen A Awards 2018’de toplam 4 ödülün sahibi oldu.

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 8. markası olan ve Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 260 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

McDCafé
McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 25 McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, Espresso’dan Capuccino’ya, Flatwhite’dan Americano’ya, Latte’den Türk kahvesine, Frappe’den, Smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek ve muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here