Preheader, e-postalarınızda ilk görüntülenen, açtığınızda en üstte yer alan metindir.

Preheader neden önemlidir?

Preheader, özellikle Gmail ve IPhone’da e-postayı açmadan önce başlığın yanında görüntülenerek açılma oranlarınızı arttıracaktır.

Tüm e-posta üyelerinizin içeriğin tamamını okuyacak vakti olmadığı için en üst kısımda içerikle ilgili kısa özet bir bilgi vermek faydalı olacaktır. Ayrıca bazı ISP’lerde e-posta içeriğindeki imajlar otomatik olarak yüklenmediği için, e-postanızın en vurucu noktasını metin olarak belirtmek tıklanma oranlarınıza olumlu etki edebilir.

E-posta içerisindeki konuyu ve sunduğunuz fırsatı net olarak belirtmek kullanıcıların e-postanızı okumadan silmesini ya da “İstenmeyen E-posta” olarak işaretlemesini engelleyecektir.

Preheader kullanımının açılma oranlarını arttırdığı ve şikayetleri azalttığı sektörde kanıtlanmış bir bilgidir.

Preheader kullanırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

  1. Preheader metninin, e-posta gelen kutusunda başlıktan hemen sonra görüntülenebilmesi için, e-posta içeriğinde yer alan ilk metin olması önemlidir. Bu yüzden “Online Versiyon” ya da “Adres Defterine ekleyin” gibi bilgilerden önce konulması önemlidir.
  2. Preheader içerisinde e-postanızın ana temasını, en büyük fırsatı vurgulayın.
  3. Preheader içerisinde aksiyon ifadeleri (Alışverişe Başla gibi) ve link kullanarak üyelerinizi direkt fırsata ya da ana sayfanıza gitmeleri için yönlendirebilirsiniz.
  4. Preheader metni kısa ve net olmalıdır. (20-30 karakter)
  5. Kişiselleştirme kullanabilirsiniz. (Müşteri ismi)
  6. Başlığı tekrar etmek yerine, başlığa uyumlu başka bir ifade kullanın

Bu yazı Emarsys Türkiye çalışanları tarafından yazılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here