Filiz Makarna vs Nuhun Ankara

0
29

Herkesin severek tükettiği ve en çok satışın olduğu ürünlerin başında gelen makarnanın farklı markalar tarafından üretilmiş seçenekleri sıklıkla karşılaştırılır. Makarna markalarının en çok bilinen ve tercih edilenlerinden olan Filiz Makarna ve Nuh’un Ankara Makarna değerlendirildiğinde tüketicilerin yakın oranlarda tercih ettiği görülür. Biz de bu oranları daha net görebilmek için anketimizde Filiz Makarna mı Nuh’un Ankara Makarna mı? diye sorduk. Anketimizin sonucunda katılımcılarımızın %46’sı Filiz Makarna %54’ü Nuh’un Ankara Makarna yanıtını verdi.

Peki, makarna seçimi yaparken nelere dikkat edilir gelin birlikte inceleyelim.

Lezzet

Makarnanın lezzetli olması tüketicilerin öncelikli kriteridir. Makarnaların kendilerine özgü olan tadı ve yumuşaklığı tüketicilerin beğenisi kazanır. Tam buğdaylı, vitaminli, kepekli, sebzeli gibi farklı içeriklere sahip olan makarnalar farklı damak tatlarına hitap eder. Herkesin tercihi farklı olduğundan dolayı lezzet noktasında bir markanın diğerine göre üstün olduğunu ifade etmek doğru değildir.

Bulunabilirlik

Markanın sevilen makarna çeşidinin pek çok markette yer alması ve o ürüne ulaşmanın kolay olması tüketiciler için önemlidir. Tüketiciler talep ettiklerinde makarna çeşidini kolaylıkla bulabildiklerinde o makarna markasını kendileri için vazgeçilmez olur. Hem Filiz hem de Nuh’un Ankara makarnayı pek çok zincir ve bireysel markette bulmak oldukça kolaydır.

Fiyat

Makarna fiyatları genel olarak aynı seviyelerde olsa da farklı içerik ve özelliklere sahip olunması durumunda fiyatlar değişkenlik gösterir. Ürün bazlı olarak incelendiğinde aynı özelliği gösteren pek çok üründe Filiz makarnanın Nuh’un Ankara makarnaya göre daha cazip fiyatlarla satışa sunulduğu görülür.

Makarna seçiminde nelerin etkili olduğunu ve markaların ürettikleri makarnaların tüketici tarafında neye göre tercih sebebi olduğunu ele aldık. Peki, en yakın market alışverişinizde siz hangi makarnayı tercih edersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here