Yaşadığımız bu olağan üstü günlerde, herkes ciddi bir korku ve endişeye maruz kalıyor, özellikle sosyal mesafeyi korumak adına yaşamlarımızı evlerimizden sürdürürken, marketlerdeki telaşlı hareketlerimiz gösteriyor ki, Fiziksel sağlığımız kadar, zihinsel sağlığımızı da korumamız ve güçlendirmemiz, şartlar ne kadar zor olursa olsun, bilinçle ve farkındalıkla (mindful olarak) hareket edebilmemiz her zamankinden daha önemli.

Kısaca anda ve burada mevcut olmak olarak tanımlayabileceğimiz Mindfulness’ın sinir sistemini düzenlemek, stres, korku, endişe gibi duygularla başa çıkmada oynadığı etkin rol bilimsel çalışmalar ile de ortaya konuyor. 

Özellikle hayatlarımızı evlerimizde sürdürmeye çalıştığımız her geçen gün daha da zorlaşan bu belirsizlik dolu günlerde, mindfulness ve meditasyonun bilimsel olarak pozitif etkilerini Mindfulmind herkesle paylaşabilmeyi bir toplumsal vazife olarak gördüğünden AN: Günlük Hayatta Meditasyon uygulamasını herkese, herhangi bir maddi beklenti, taahhüt ya da kredi kartı bilgisi almaksızın 15 gün boyunca tüm içeriği ile ücretsiz sunacak.

AN: Günlük Hayatta Meditasyon uygulaması, 2017’de Türkiye’nin Kurumsal Mindfulness Programları üzerine uzmanlaşan ilk danışmanlık şirketi olan Mindfulmind’ın tecrübeleri doğrultusunda 2020 Ocak ayında AppStore ve GooglePlay’de yayına girdi. İçeriğindeki Sanal Gerçeklik, Yapay Zekâ ve Biyo geribildirim teknolojilerinin yanı sıra, günlük hayatta karşılaşılabilecek zor duygu ve durumlara özel hazırlanmış benzersiz tematik içeriği ile de kişiselleştirilmiş mobil bir mindfulness koçu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here