Tüm dünyada hızla yayılan Kore kültüründen Türkiye de nasibini aldı. E-ticaret platformu n11.com’daki K-Pop ürünleri satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 330 artış gözlendi. 2018’in ilk yarısında 2017’nin aynı dönemine göre satışlarında yüzde 150 artış gözlenen Kore kozmetiği trend ürünler arasında yer alırken, BTS, EXO, Blackpink gibi K-POP gruplarının isim ve logolarını içeren sırt çantası, t-shirt, şapka, kolye, bileklik ve cep telefonu kılıfları da en çok satılan ürünler arasında üst sıralara yerleşti.

Dünyayı kasıp kavuran Kore kültürü, modadan kozmetiğe, diziden filme, müzikten fenomenleşen yıldızlarına kadar hayatımızın içine girdi. K-Pop’un Türkiye’de yükselen trendini satışlarında da gözlemleyen n11.com, platformundaki Kore ürünlerinin satışlarını analiz etti. n11.com’daki K-Pop ürünlerinin satışı, bir önceki yıla göre yüzde 330 artış gösterirken, 2018’in ilk yarısında 2017’nin aynı dönemine göre satışlarında 150%lik artış gösteren Kore kozmetiği en trend ürünler arasında yer aldı. Kore kozmetiğinde en çok cilt bakım ürünleri, temizleyiciler, cilt aydınlatıcı ürünler tercih edildi.

Kore’nin en ünlü K-Pop gruplarından BTS ve EXO, Türk K-Pop hayranlarının n11.com’da en çok aradığı gruplar olarak ön plana çıkarken, en çok satan K-Pop ürünleri BTS, EXO, Blackpink gibi K-Pop gruplarının isim ve logolarını içeren sırt çantası, t-shirt, şapka, kolye, bileklik ve cep telefonu kılıfı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here