Sevgili Dostlar,

Whatsapp başta olmak üzere SMS ve e-posta yoluyla aldığınız bayram tebriği sayısı 100’leri geçtiyse harika! Hele birde onlarca üyenin Whatsapp gruplarında kopyala yapıştır mesajları da size ulaştıysa ne güzel, demek ki seveniniz çok.

Şaka bir yana, bayramınız kutlu, az mesajsız bol aramalı bir gün olsun. Nerede o eski bayramlar diye başlayan cümle çok meşhurdur ama bu gün sanki o eski bayramları bir şekilde yaşıyor gibiyiz. Gelen giden yok ama olsun en azından çekirdek aile üyeleri olarak hepimiz deniz kenarında bir yerde ayrı ayrı takılmak yerine dip dibe aynı çatı altında oturuyoruz.

Geçen hafta gönderdiğim web sayfaları ile alakalı çok güzel geri dönüşler aldım, sanırım bu tip değişik sayfaları keşfetmek hoşunuza gitti. Madem öyle bugünde sizler ile birkaç web sayfası paylaşacağım.

Arama motoru üzerinde yaptığınız aramalardan dolayı reklamlara maruz kalmaktan sıkıldıysanız, baktığınız şeylerin görünmesini istemiyorsanız Google arama geçmişini burada yazılanları yaparak silebilirsiniz.

Twitter, Google Trends, Ekşi Sözlük başta olmak üzere 9 önemli mecrada en çok konuşulan haberleri görmek ve gündeme hakim olmak istiyorsanız buraya bakabilirsiniz.

Ruslar bu kadar az maaşla nasıl geçiniyor, Facebook’ta çalışanlar ne kazanıyor, Kuzey Kore’de turist neredeyse hiç yokken neden 5 yıldızlı otel sayısı çok fazla gibi yüzbinlerce ilginç sorunun sorulduğu ve gayet ciddi cevapların verildiği bir sitede zaman geçirmek isterseniz hiç zaman kaybetmeden buraya bakın. 

Bu arada geçen hafta Amerikalı araç kiralama şirketi Hertz’in içine düştüğü finansal zorluk ve Fransızların önemli araba markası olan Renault’un kapanma ihtimali ile ilgili haber daha bu dönemin başında böyleyse kimbilir ileride ne haberler alacağız sorusunu gündeme getirdi.

Beğeniyle takip edilen Haftanın Yarışmasında sponsor firmalar ile çalışmalara bu haftadan itibaren başladık. Bende bir soru ile katkıda bulunmak ve logomun yayınlanmasını isterim diyorsanız lütfen bu kısa formu doldurun, size hemen geri dönüş yapalım.

Haftaya iki tane etkinlik ile karşınızda olacağız. Çarşamba günü Pazarlama Sohbetlerinde bulut teknolojilerin önemi hakkında konuşacağız. Cuma günü ise Online Sohbetlerde TV reklamcılığının geleceğini tartışacağız.

Aşağıda anketler, videolar, yarışmamız ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz. 

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

Haftanın Araştırması

Mobil sadakat uygulaması Hopi, Kantar Media Division ile birlikte yürüttüğü Covid-19 salgını ile ilgili detaylı anketin sonuçlarını açıkladı. Evden çalışma ve işe dönüş sürecinden, alışveriş harcamalarındaki değişimlere ve tatil planlarına kadar birçok alanda sorular sonrasında çıkan sonuçlar çarpıcı, sonuçlara buradan bakabilirsiniz.

Haftanın Yarışması

Farklı konularda bilgi seviyenizi ölçmek için hazırladığımız bu yarışmada doğru cevabı en hızlı veren en yüksek puanı alıyor. Cumartesi akşamına kadar açık olacak yarışmada yer almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz. Geçen haftanın sonuçlarına bakıp acaba ilk 3’e girmiş miyim diye merak ediyorsanuz buradan öğrenebilirsiniz.

Haftanın Videoları

Geçen hafta devam ettiğimiz Online Sohbetlerde birbirinden güzel konuklar ile gündemdeki konuları konuşmaya devam ettik. Kaçıranlar linklere tıklayarak izleyebilir.

Haftanın Anketleri

Geçen hafta yaptığımız Evet/Hayır anketinde kitap okuma alışkanlığınız var mı diye sorduk %76 Evet cevabı aldık. Geçen haftaki diğer anketimizde ise Hangisi diye sorduk, %68 Beymen – %32 Vakko cevabını aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak Evet/Hayır ve Hangisi anketlerimize katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here