Web siteleriyle ilgili cevap bekleyen sorular

Web siteleri günümüzde bireyleri, işletmeleri ve kuruluşları dijital dünyada temsil ediyor, bir köprü görevi görüyor. Ancak, dijital dünyanın geldiği noktaya ve bilince rağmen dijital alanda temsilcimiz haline gelen web siteleri ile ilgili halen yanıtları merak edilen temel bazı sorular bulunuyor. Bu soruların hangileri olduğuna birlikte bakalım. 

Neden bir web sitesine sahip olmalıyım? Web sitesi gerekli mi?

Evet, halen bu soru ile karşılaşıyoruz. Hem de düşündüğünüzden de fazla… Bu soruya verilecek ilk yanıt, bir web sitesine sahip olarak markanızı, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi bulunduğunuz lokasyonun çok ötesine taşıma imkanınız bulunduğudur. Fiziksel sınırların önüne geçerek dünyanın başka bir ucunda yaşayan insanlara bile temas edebilirsiniz. Özellikle de mobil cihazların gelişimiyle birlikte internet erişiminin oldukça kolay bir hal aldığı günümüzde. 

Web sitesi ücretleri ne durumda? 

Web sitenizde markanızın kurumsal kimliğini nasıl yansıtacağınız, alan adınız, hosting, tasarımının düzeyi, içeriği gibi kriterler bütçeyi etkileyen kriterlerin başında geliyor. Kısacası web sitesine yapacağınız yatırımı siz belirleyebilirsiniz. Bütçe önemli bir kriter olabilir ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur profesyonel bir ekip ile çalışmanız gerektiğidir. Alanında uzman kişiler ile çalışarak kısa sürede ve dilediğiniz şekilde bir web sitesine sahip olmanız daha kolaylaşacaktır. Alanında uzman olmayan ya da merdiven altı olarak tabir edilen web sitesi tasarımcılarıyla ilerlemenin hem zaman hem maliyet açısından pahalıya patlayabileceği unutulmamalıdır.   

Web sitesi nasıl bir fayda sağlar?

Günümüzün iletişimin en önemli ve güçlü araçlarından birisi internettir. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte web siteleri de önem kazandı ve bireylere, işletmeler ve kuruluşlara birçok avantaj sağladı. Hızlı bir ivmeyle dijitalleşen iş dünyasında web siteleri kurumsallaşma adımlarının başında geliyor. Dolayısıyla web sitesi markanıza, ürününüze veya hizmetinize değer katıyor. İnternetin sınırları aşan yapısı, hakkınızdaki şeffaf bilgi paylaşımı ve chatbotlar sayesinde 7/24 tüketici ile iletişim sağlanması, tüketicilerin gözünde marka imajını iyileştiriyor, vizyon ve misyonunuzu pekiştiriyor. 

Web sitesinin tasarımı önemli midir? 

Web sitenizin tasarımı üzerinde durmanız gereken bir diğer önemli noktadır. Web siteleri aynı zamanda dijital dünyada sizin, işletmenizin ya da kuruluşunuzun imajını yansıtmaktadır. Hedef kitleye hitap eden özgün görünümün ve tasarımın da içerik kadar önemli bir kriter olduğu göz ardı edilmemelidir.

Web sitesi trafiği nasıl artırılır? 

İşiniz sadece bir web sitesi kurmakla bitmiyor, web sitenizi beslemeniz ve trafik çekmeniz de gerekiyor. İçeriklerinizi dikkat çekici, güncel ve özgün olması gerekiyor. Bunu dışında belirli bir bütçe gerektiren teknik destekleri de sağlamalısınız. Arama motoru optimizasyonu, arama motoru pazarlaması ve Google Adwords gibi uygulamaları kullanarak, web sitenizdeki ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz. Ayrıca alanında uzman kişiler ile çalışarak ve anahtar kelimeleri doğru kodlayarak web sitenizi cazip kılabilirsiniz. 

Bu yazı GoDaddy.com sayfasında yer almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here