24 Saatliğine Ücretsiz Takım Elbise Hizmeti

0
499

Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren ve ülkemizde de mağazaları olan H&M İngiltere’de süper bir hizmet başlatmış. İş görüşmelerinde ilk izlenim çok önemlidir diyerek bu dönemde iş görüşmesi yapacak erkeklere 24 saatliğine ücretsiz takım elbise kiralama hizmeti başlatmış.

Web sayfalarına giriyor, işleminizi yapıyor, 24 saat içinde de H&M ile çalışan bir kuru temizleme şirketine iade ediyorsunuz, işlem bu kadar basit. Şimdilik İngiltere’de başlayan hizmet 13 Mayıs tarihinde ABD’de de başlayacakmış. Oldu ya takım elbise de leke veya yırtık oldu, sorun değil ama büyük bir hasar durumunda müşteri elbisenin ücretini ödemek zorunda. Sisteme girip bende deneme yapmak istedim ama şimdiden herkes rezervasyonlarını yapmış bile, kısacası hızlı olmak ve burayı yakından takip etmek gerekiyor.

H&M artık satın alma yerine kiralama devrinin başladığını, çevresel konularda sürdürülebilir olma anlamında bu ve buna benzer çalışmaların önemli olduğunu belirtiyor. Marka zaten 2012 yılında bir ürünü en az %50’sinin daha sürdürülebilir malzemelerden yapmaya başlamış, 2030 yılına kadar yalnızca geri dönüştürülmüş veya diğer sürdürülebilir kaynaklı malzemeleri kullanma hedefini kendisine koymuştu.

Olaya romantik açıdan bakarsak içinizden süper, harika, yaşasın çevre dostu markalar diyebilirsiniz ama birde madalyonun diğer tarafından bakmak lazım. H&M ve diğer markalar günün sonunda ticari faaliyetlerdir ve para kazanmak zorundalar, bu anlamda çevreyi koruma içgüdüsü olmakla beraber bir taşla da 4 kuş vurduklarını düşünüyorum.

  1. Pandemi sonrası çevre ile alakalı konuların tekrardan gündeme gelmesinden sonra bununla gündeme gelerek özellikle yeni kuşağın kalbini çalmıştır.
  2. Taaa Türkiye’lerde bile bununla alakalı haber çıkabiliyor ve güzel bir PR değeri oluyor.
  3. Paylaşım ekonomisinin daha da gündeme geleceği önümüzdeki günlerde kıyafet kiralama anlayışı insanlarda oluşunca buna ilk başlayan firma olarak H&M akla ilk gelen marka olacak.
  4. Gelirlerin düştüğü pandemi döneminde iş hayatının başında olan gençlere böyle destek vererek o gençlerle duygusal bir bağ kuran H&M ileriki zamanlarda o destek oldukları kişiler tarafından tercih edilen bir marka olacak.

Bu arada konuyla alakalı çok kısa bir video var, coğrafyalar değişse de anneler hep aynı. Söylenen sözler, yüreklendiren cümleler, kısacası anne şefkatinin İngiltere’si, Türkiye’si olmuyor işte…

Bu yazıyı bir web sayfasında veya sosyal medya kanalında okuduysanız, formatı beğendiyseniz ve her hafta düzenli olarak size de bu e-bültenin gönderilmesini istiyorsanız lütfen bu linkten e-bültenimize üye olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here