Neden Entegre Etmelisiniz?

 • Sosyal medya ve e-posta kampanyaları entegre edildikleri zaman güçleri iyice artar. Tüm pazarlama kanallarındaki aktiviteleri birleştirerek bütünleşik kampanyalar düzenlediğinizde, pazarlama kampanyalarınızın etkisini arttırabilirsiniz.
 • Sosyal medya kullanımı, üyelerinizi e-postalarıyla daha ilgili hale getirir.
 • Sosyal medya kullanıcıları, e-posta ile gelen ve ilgilerini çeken kampanyaları sosyal medyada paylaşmayı severler. Bu da e-posta kampanyalarınıza hareket getirir. Daha çok kişiye ulaşan e-postalar,  daha fazla tıklanma ve ciro getirirler.
 • Üyeleriniz arasında en etkili olanları belirlemenize yardımcı olurlar. Birçok e-posta platformunda, e-postanızı sosyal medyada en çok paylaşan kişilerin detaylarını ve bunların tıklama, geri dönüş gibi ölçümlere etkilerini görebilirsiniz. Bu bilgi, markanızı en çok destekleyen üyelerinizi tespit etmenizi ve onlara özel kampanyalar kurgulayabilmenizi sağlar. 
 • Sosyal medyada paylaşılan e-posta kampanyalarınız sayesinde marka bilinirliğiniz artar ve bu da size yeni üyeler kazandırır.
 • Üyelerinizle e-posta dışındaki pazarlama platformlarında da ilişki kurma şansı bulursunuz. Bazı müşterileriniz, e-postadan çok farklı sosyal medya kanallarını aktif olarak kullanıyor olabilir.

Nasıl Entegre Edebilirsiniz?

 1. Üye kitlenizin en aktif olduğu sosyal medya kanallarını tespit edin.
 2. Sosyal medyayı kullanarak e-posta listenizi büyütün. 
 3. E-posta pazarlamayı kullanarak sosyal medyadaki takipçilerinizi arttırın ve daha çok kişiye ulaşın.
 4. Her pazarlama kanalına uygun içerik geliştirin.
 5. Tüm pazarlama kanallarındaki aktiviteleri birleştirerek bütünleşik kampanyalar düzenleyin.
 6. Sonuçları takip edin ve ölçümleyin.

E-Posta Pazarlama ve Sosyal Medyayı En Etkin Şekilde Entegre Etmenin Yolları

 1. Sosyal Medya Sayfalarınızı Tanıtın

Hoş geldin e-postalarınızda, sosyal medyada olduğunuzdan bahsedin. İlk hoş geldin e-postasında çok fazla yer ayıramıyorsanız bile yer aldığınız sosyal medya kanallarının ikonlarını görünür bir şekilde koyabilirsiniz. İlk hoş geldin e-postasından sonra, ikinci bir e-posta göndererek sadece sosyal medyada olduğunuz mesajını verebilirsiniz.

 1. Sosyal Paylaşım Linkleri Kullanın

E-postalarınızı alan üyelerinizi komple e-postanızı ya da ürünleri paylaşmaya teşvik edin.

 1. Yarışma Düzenleyin, Ödüllendirin

Üyelerinizi kampanyalarınızı sosyal medyada paylaşmaları için harekete geçirecek hediyeler sunun, sosyal medyada kampanyalar düzenleyin, bu kampanyaları e-posta ile duyurun.

 1. Sosyal Medya’dan Yeni Üye Kaydı Alın

Facebook sayfanıza ekleyeceğiniz aplikasyon ile e-posta gönderimleriniz için yeni üye kaydı toplayabilirsiniz. Twitter’dan yeni üye kaydı almak için özel tweetler oluşturabilirsiniz.

 1. Sosyal Medya’daki Takipçilerinize Özel Promosyonlar Düzenleyin
 2. Bir Kanalda Popüler Olan İçeriği Diğer Kanalda da Paylaşın

E-posta içeriğinize sosyal medya kanallarınızda popüler olan içeriklerinizi ekleyip, e-posta alan üyelerin de bu içerikleri paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Popüler olan e-postaları sosyal medyada da paylaşın. Başlayacak kampanyaları e-posta ile duyurmadan önce, Facebook’tan teaser yaparak merak uyandırın.

 1. Sosyal Medya’daki Başarılarınızı E-Posta ile Duyurun

Sosyal Medya’daki başarılarınızı, e-posta ile üyelerinize duyurun.

Bu yazı Emarsys Türkiye çalışanları tarafından yazılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here