Sitenizdeki ziyaretçilerin satın alma kararını etkileyen önemli faktörlerden biri aynı ürünü önceden satın alanların ürün/hizmet ile ilgili değerlendirmeleridir. Müşterilerinizden satın aldıkları ürünler hakkında değerlendirmeler toplayarak, satın almalarınızı arttırabilirsiniz. Ürün / hizmetlerle ilgili gerçekçi değerlendirmeler toplamak satın almadan önce gerçekçi bir beklenti oluşmasına yardımcı olur. Ürün değerlendirmesi talep etmek için gönderilen e-postalar beklenenin üzerinde bir geri dönüş ve ciro yaratırlar

Müşterilerden Değerlendirme Toplamak için Neler Yapabilirsiniz?

  1. Teşekkür Edin

Satın alma / hizmet kullanım sonrası değerlendirme talep etme e-postaları müşterilerinize sizden alışveriş yaptıkları için teşekkür etmek için en uygun fırsattır. Onlardan aldığınız geribildirimleri ileride ürünlerinizi ve hizmetlerinizi geliştirmek için ve diğer müşterilere yol göstermesi için kullanacağınızı belirtin.

  1. En İyi Zamanlamayı Belirleyin

Ürün teslimatı sonrası müşterinize ürünü deneyimleyecek ve bir fikri oluşacak kadar süre tanıyın ve ürün değerlendirmesini bu süre geçtikten sonra isteyin. (Genelde bu süre 15-30 gün arasında değişmektedir.)

  1. İlgi Çekici Hale Getirin

Bedava kargo, indirim kuponu gibi hediyelerle, müşterilerinizin geribildirimlerine önem verdiğinizi gösterip, geri dönüşlerinizi arttırabilirsiniz.

  1. Daha Fazla Satın Alma Yaptırın

Ürün değerlendirmesi talebi e-postalarının sağladığı geri dönüş ve ciro aslında beklenene göre yüksektir.  Bu e-postalara başka ürünler ekleyerek yeni fırsatlar da yollayabilirsiniz. Çoğunlukla müşteriler bu e-postalar üzerinden başka linklere (örneğin kategori linkleri) tıklayarak siteye gidip tekrar satın alma yapabilmektedirler.  Bu müşteriler markanızla ilgili oldukları için daha çok satın almaya teşvik etmek için bu şansı kullanabilirsiniz.

  1. Ürün Listeleme Sayfanızda Sosyal Medyadan Faydalanın

İnsanlar bir ürünle ilgili ilk değerlendirmeyi yapan kişi olmaktan çekinebilirler. Web sitenizde ürünlerin altına Facebook beğenen sayısını ekleyin.

Ürün Değerlendirmelerini Nasıl Kullanabilirsiniz?

“Değerlendirmelerde en iyi puanı alan ürünlerimiz” kampanyaları yapabilirsiniz.

Promosyonunu yapacağınız ürünün yanında o ürünle ilgili değerlendirmeleri ekleyebilirsiniz. Diğer müşterilerin bir ürünle ilgili değerlendirmeleri, sonraki satın almalara olumlu etki yapmaktadır.

Bu yazı Emarsys Türkiye çalışanları tarafından yazılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here