Sevgili Dostlar,

Dün öğleden sonra Seferihisar açıklarında yaşanan deprem sonrası hepimiz çok korktuk ve sevdiklerimiz için endişelendik. İzmir başta olmak üzere bu depremi hisseden herkese çok geçmiş olsun demek istiyorum, umarım sizler ve yakınlarınız iyidir.

Bu hafta 1.5 gün tatil olunca hızlı geçti ama biz gene dolu dolu geçirdik. Çarşamba günü üyelerimizle “Akşam Buluşmasında” sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde açık havada buluşup kahvelerimizi içtik ve bolca sohbet ettik. Online görüştüğümüz insanlarla tanışmak ve paylaşımda bulunmak hepimize çok iyi geldi. Bu platformun amacı networking kurarken aynı zamanda iş bağlantıları da kurmak olduğundan 1.5 saatlik sohbet ortamında çoğu kişi kendini ve hizmetini ifade etme ve güzel bağlantılar kurma şansını elde etti.

Perşembe akşamı ise “Ayın Konuğunda” EF Education First’te satıştan sorumlu başkan yardımcısı olan Gökhan Özkan ile beraberdik. Sanırım son zamanlarda hiç kesmeden dinlediğim yegane insanlardan birisi oldu, hikayesi ve anlattıkları o kadar akıcıydı ki sanki birebir hep onunlaymışız gibi hissettirdi. Yurtdışında yaşam, çalışma ve düzene nasıl alıştığını, zorlukları, Covid 19 sürecini, stresle nasıl mücadele ettiğini, çok kültürlü bir yaşamın kattıklarını, başarı ve başarısızlıkları 60 dakikada özetledi. Şahsen ben bu sohbette kendime bir sayfa dolusu not aldım, anlatılanlar, yaşanan deneyimler, farklı konularla alakalı değişik hikayeler beni oldukça besledi. Sanırım herkese kapalı bir platform olmasından dolayı konuklarımızda kendilerini oldukça rahat hissediyorlar, şunu söylesem yanlış mı anlaşılır derdi olmadan herşeyi gönüllerinden geçtiği gibi aktarıyorlar.

Ekim ayında Etkili İletişim konusuyla alakalı üyelerimizi kısa ama öz bilgilerle besledik, bilgiler verdik, kitap gönderdik, kendimizde bununla alakalı geliştirmemiz gereken şeyleri not aldık ve konuyu kapattık. Kasım ayında yeni bir konu, yeni sohbet programları ve kitabımızla üyelerimizin karşısında olacağız. Kasım ayında konumuz Networking, eminim gene çok şeyler öğreneceğiz.

Üye sayımız artıyor, yaptıklarımız insanların hoşuna gidiyor ve bir platforma bir komüniteye ait olmak onları iyi hissettiriyor. Sizde gelin, en azından hem bize hem kendinize bir şans verin, emin olun bu platformu çok ama çok seveceksiniz.

Kısacası sende aramıza katıl gücümüze güç kat, hepinizi bekliyoruz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here