Yılbaşı Film ve Kutlama Nostaljisi

0
3531

Sevgili Dostlar,
Bir an önce bitmesi için bu kadar dua edilen başka bir yıl olmamıştır sanırım. Sonunda 2020 bitti 2021 geldi, inşallah hem dünya hem de ülkemiz için hayırlı uğurlu olur. 2021’de herşey çok mu değişecek tabi ki hayır ama umut olmadan da bu hayat yaşanmıyor malum. Bu sene yeni yıla girerken uzun zamandan sonra ilk kez son hafta işleri olabildiğince azalttım, hatta son 3-4 gün bilgisayarı bile açmadım. Boş boş oturmak bana çok ama çok iyi geldi, bazen insanın bu derece bir sakinliğe ihtiyacı oluyormuş, onu da deneyimlemiş olduk.

Yeni yıla girerken son bir haftayı çok severim çünkü farklı yerlerde yılbaşı partileri yapılır, belli bölgelerde sokaklar ışıl ışıl olur, hediye paketlerinin bile enerjisi yüksek olur. Hele o Starbucks’larda bardaklar kırmızıya dönmez mi, beni benden alır. Bu sene covid 19 yüzünden çok sessiz ve sakin yaşandı ama olsun gene de yılbaşı yılbaşıdır. Asıl bu dönemin en güzel tarafı nostaljik filmleri patlamış mısır eşliğinde seyretmek. Bu dönemde açık ara akla ilk gelen film Evde Tek Başına olur, onlarca kez izlesek bile gene sıkılmaz izlersin.

Ülkemizden akla gelen filmler nedir derseniz, ilki Mesudiye’deki tren istasyonu amiri Mesut’un yılbaşı ikramiyesi kazanması sonrası yaşananları anlatan Milyarder olur. Benim en çok beğendiğim film ise Yılmaz Erdoğan’ın hem yönetmen hem oyuncu olduğu ve hak ettiği ilgiyi bugüne kadar görmemiş olan Neşeli Hayat adlı film.

Yeni yıl kutlaması denince de aklıma efsane 1983 senesi gelir. Gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarımızdan birisi olan, benimde çok sevdiğim Zeki Müren’in 1984 Avrupa Güzeli Neşe Erberk ile dans ettiği o güzel görüntüler gözümün önünden gitmez. Seneler sonra Neşe Erberk  “Zeki Müren’le dans ettiğim yılbaşı gecesi heyecandan tir tir titremiştim” itirafında bulunur. Salondaki insanların hepsi o dönemin en ünlü sanatçıları, mütevazi şekilde dönemin en şık kıyafetleriyle yılbaşını kutluyorlar. İnsan hele de bu güzel videoyu görünce “nerede o eski günler” diyor ama bence anlık görüntülerle çok karar vermemek lazım. Her dönemin kendi özgü güzel tarafları olduğu gibi hayatı zorlaştıran tarafları da var, bu yüzden resme hep büyük pencereden bakmak gerekiyor.

Bu kadar nostalji sonrası günümüze gelirsek son senelerde TV ekranları eski şaşalı günlerinden çok ama çok uzaklarda. Eskiden her kanal en iddialı şarkıcılarla reyting savaşlarına girer, birbirinden değerli sanatçılar ekranlarda olurdu. Benim son senelerde en hoşuma giden program TV8’de yayınlanan O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programı oluyor. Bu sene de bu dönemde nasıl çektiklerini anlayamadığım bir program ile yayındaydı ve aralarda Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen ile alakalı tanıtımlar yapılıyordu. Bende merak edip üye olmak istedim ama sistem cevap vermedi, yılbaşı yoğunluğudur olur diyerek bugün gene denedim ama sistem gene hata verdi. Bu kadar tanıtım, verilen emek, harcanan para sonrasında böyle bir deneyimle karşılaşınca insan şaşırıyor elbet ama inşallah en kısa zamanda eksiklikleri giderirler.

Seneyi bitirirken belki de Türkiye’de bir ilki yaptık, YouTube, Linkedin, Facebook gibi platformlardan canlı yayına o an kim konuşmak isterse programa aldık, sohbet ettik, hem senenin değerlendirmesini yaptık hem de bize hep destek olan seyircilerimize bir anlamda teşekkür etmiş olduk.

Bu hafta Pazartesi akşamı Trendyol Kobi Sohbetleri’nde bu platforda başarılı olmuş iki Kobi ile beraber olacak, pazaryerinde satış yapmak üzerine sohbet edeceğiz. Salı öğleden sonra ise Ticimax E-Ticaret Sohbetleri’nde online satış konusunda başarılı olmuş iki kadın girişimci ile nasıl başardıkları hakkında konuşacağız. Programa katılmak için kanalıma abone olup ilgili yayınlara hatırlatma koymanız yeterli.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

Haftanın Sosyal Etkinlikleri
————————————————————
https://mailchi.mp/934ec91063c8/sadece5dakika-4725458

Haftanın Blog Yazısı
————————————————————

“Hayatımı Nasıl Değiştiririm” Diyenlere 7 Öneri

Bu Haftanın Etkinlikleri
————————————————————

Geçen Haftanın Etkinlikleri
————————————————————

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here