Yıl Bitmeden

0
178

Sevgili Dostlar,

Sürekli bu mailleri takip edenler bilir, her hafta 2000’lerin başında başımdan geçen hikayeleri paylaşıp günümüzdeki değişimlerden bahsediyorum. Bugünkü bültende buna kısa bir ara vereceğim ve 2020 hakkında ufak bir şey paylaşacağım.

Belki de yüz yılda bir yaşanan bir döneme denk geldik ve farkında olmadan çok ama çok şey öğrendik. Belirsizlikleri yönetmeyi, psikolojik olarak ayakta kalmayı, yemek yapmayı, yaratıcı olmayı, sevdiklerimize sarılmayı, şükretme kavramını ve her şeyden önemlisi hayatta kalmayı öğrendik, belki de unuttuğumuz şeyleri tekrardan hayatımıza sokmayı becerdik. Bu seneki tecrübem gösterdi ki, insanın kendisine her konuda hedefler koyması çok da gerçekçi değilmiş ve o hedefe o sene içerisinde ulaşmak gibi bir zorunlulukta yokmuş. İnsanız işte, öğreniyoruz, hayata dair her şeyden bir şekilde besleniyor, değişiyor ve gelişiyoruz. Bu dönem hepimize çok şey öğretirken bana da iki şeyin çok önemli olduğunu gösterdi, odaklanma ve yavaşlama.

Ben bu sene “az ve öz” kavramının, bir şeye odaklanmanın önemini kavradım. Yüzlerce içerik okumak, video izlemek ve podcast dinlemek değil, güncel ve doğru olanı takip etmenin hem zaman kazandıran hem de insanı daha az yoran bir şey olduğunu deneyimledim, hep bir projeyi hızlıca hayata geçirmenin önemli olduğuna inanan ben, hayatımda ilk defa yavaş ilerleme yolunu seçtim. Kısacası yıllarca kendimce doğru olanlardan vazgeçtim ve farkında olmadan özgürleştim. Peki siz bu sene ne öğrendiniz? Hangi hayalinizi gerçekleştirdiniz? Gelecek sene için neler dilediniz?

Sözlerimi bitirmeden, hepinize sağlık ve mutluluk dolu harika bir 2021 diliyorum.

Sevgiyle Kalın
Murat Erdör

Aramıza Katılın Gücümüze Güç Katın
————————————————————
https://www.readyforchange.co/uye-ol/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here