Dijital dünyada sizi bireysel veya kurumsal olarak temsil eden araçlardan birisi de web sitenizdir. Gerek iş dünyasında gerekse de bireysel hayatınızda web sitenizin kuvvetli olması size birçok fayda sağlayacaktır. Dijital dünyada milyonlarca web sitesi bulunuyor. Bireysel veya kurumsal olarak içerik üreten web siteleri dijital dünyada kişilerin veya işletmelerin saygınlığını arttırıyor ve temsilci görevi görüyor. Düzenli ve özgün içerik üreten web sitelerinin arama motorları tarafından ön plana çıkarıldığı aşikâr. Dijital dünyada özellikle de web sitelerinin rekabeti söz konusu. İlk kuralımız elbette web sitenizin trafiğini arttırmak. Web sitenizin trafiğinin artması için izlemeniz gereken birkaç yol bulunuyor. 

Düzenli içerik paylaşmak

Web sitenizin daha aktif olması, düzenli içerikler paylaşılması sitenizi üst sıralara taşıyacaktır. Arama motorlarının aktif içerik üreten sitelere daha fazla öncelik verdiği görülmektedir. Düzenli içerik paylaşımı, ziyaretçilerinizin web sitenize tıklamasında ve orada zaman geçirmesinde etkili olacaktır. 

Organik arama sonuçlarında iyileştirme yapmak

Organik arama sonuçlarınızda iyileştirmeler yaparak web site ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz. Kaliteli arama motoru optimizasyonu (SEO) uygulamasıyla, doğru anahtar kelime seçimi ve içerik optimizasyonuyla başarılı SEO uygulamaları gerçekleştirebilir web sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz.

Dijital ortamda PR çalışmaları yapmak

Web sitenizin tanınması için sistemli ve sürdürülebilir PR çalışmaları yapmak web sitenize olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Ayrıca SEO uygulamalarını başarılı bir şekilde yapan diğer siteler ile işbirliği sağlayarak buralarda önerilmesi sitenizin ziyaretçi trafiğini artıracaktır. Öte yandan e-posta pazarlama ile abonelerinize düzenli olarak mesaj göndererek web sitenizde trafiğin artmasını sağlayabilirsiniz. 

Sosyal medyayı etkili kullanmak

Sosyal medya hesaplarınıza yönelik düzenli içerik takvimi oluşturarak ve içerik paylaşımları sayesinde sosyal medya takipçilerinizi web sitenize yönlendirebilirsiniz. Sosyal medyayı aktif kullandığınız takdirde ziyaretçi trafiğindeki artışa şahit olacaksınız. Ayrıca sosyal medyaya reklam vermeniz etkileşim açısından fayda sağlar, reklam verme sayınız arttıkça sosyal medya hesaplarınızdaki takipçi sayınız da artar. 

Sitenizin performansını arttırmak

Hiçbir ziyaretçi ağır bir şekilde çalışan bir web sitesinde zaman geçirmek istemez. Dolayısıyla zaman kavramı web sitesi konusunda oldukça önemlidir. Sitenizin açılma hızı, site kodlarının optimize olması gibi unsurlar sitenizin performansında etkili olan kavramlardır. Burada yapmanız gereken sitenizi seçtiğiniz arama motoruna göre optimize etmektir. Bu optimizasyonu sağladığınız takdirde arama motorları sitenizi üst sıralara çekecek ve ziyaretçi trafiğinizde artış görülecektir.  

Bu yazı GoDaddy.com sayfasında yer almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here