Artık göz ardı edemeyeceğimiz bir gerçeklik söz konusu: web siteleri, müşterilerinize, potansiyel müşterilerinize, iş ortaklarınıza ve çalışanlarınıza dijital dünyadaki ilk izlenimi sunan alanlar ve markaların dijital dünyadaki görünün yüzleri durumunda.

İnternetin gündelik hayatımızın içerisinde köklü bir şekilde yer edinmesiyle birlikte web siteleri iletişim, tanıtım, satış ve pazarlama gibi birçok ortak unsurun vazgeçilmezi oldu. Günümüzden 15-20 önce bir kurum veya kuruluşun web sitesinin olmaması normal karşılanıyordu. Ancak şimdilerde web sitesi olmayan veya web sitesinin içeriği düzenli olarak güncellenmeyen kurum ve kuruluşlara bakış açısı olumsuz yönde. Özetle artık göz ardı edemeyeceğimiz bir gerçeklik söz konusu: web siteleri, müşterilerinize, potansiyel müşterilerinize, iş ortaklarınıza ve çalışanlarınıza, dijital dünyadaki ilk izlenimi sunan alanlar ve markaların dijital dünyadaki görünün yüzleri durumunda.

Peki, dijital dünyada iyi bir web sitesinin kurumunuza ve markanıza sağladığı avantajları biliyor musunuz? 

Hedef kitlenize güven veriyor 

Hitap ettiğiniz hedef kitle markanız ve kurumunuz hakkınızdaki tüm bilgilere ilk olarak web siteniz üzerinden ulaşabilir. Dolayısıyla web sitenizin markanızı ve kurum kültürünüzü doğru ve güvenilir olarak yansıtması oldukça önemlidir. Web siteniz sayesinde dijital dünyada kendinizi iyi bir şekilde yansıtarak hedef kitlenizin güvenini kazanabilirsiniz. 

İletişimi kolaylaştırıyor

Dijital dönüşümün hayatımıza bu kadar yoğun bir biçimde nüfuz etmesinden önce kurum ve kuruluşlar ile hedef kitle arasındaki iletişim telefon ya da faks yolu ile gerçekleştiriliyordu. Günümüzde ise hedef kitleler tüm iletişim ve adres bilgilerine web sitesi üzerinden kolay bir şekilde ulaşabiliyor. 

Maliyet azalıyor

Web sitenize yönelik çalışmalar ile birlikte dijital dünyada daha fazla görünür olabilirsiniz. SEO çalışmaları ile arama motorlarında üst sıralara çıkabilir ve daha fazla insana hitap edebilirsiniz. Öte yandan daha küçük yatırımlar ile hedef kitlenize ile temasa geçebilirsiniz. Dijital dünyadaki yatırımlar, geleneksel medya yatırımlarına oranla çok daha az maliyetli öne çıkıyor. Ayrıca web siteniz özelinde yaptığınız yatırımlar ve çalışmalar, dijital dünyadaki iletişim ağınızı genişletmenize de yardımcı oluyor. 

Kurumsallık kazandırıyor 

Web sitenizin alan adındaki uzantı ile mail adresi açabilirsiniz. Bu da gmail, yandex, yahoo gibi diğer mail uzantılarına oranla daha kurumsal görünmenizi sağlar. Ayrıca dijital dünyada web siteniz dışında tanıtım yapabileceğiniz başka alanlar da bulunuyor. Sosyal medya bu alanlardan bir tanesi. Kurumsal sosyal medya hesaplarınızdan oluşturduğunuz içeriklerle hedef kitlelerinizi web sitenize yönlendirebilirsiniz. 

Bu yazı GoDaddy.com sayfasında yer almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here