Sokaklar, Diziler, Yemekler ve Daha Fazlası

0
433

Sevgili Dostlar,

Bildiğiniz gibi hafta sonu gene sokağa çıkma saatlerinde düzenleme yapıldı, sanki gün boyu dışarı çıkmak yasakmış moduna girip pijama, terlik, televizyon moduna girdik. Televizyonda favori bir kanalınız var mı bilmiyorum ama benim moduma göre değişen bir kanal alışkanlığım var. Bazen tartışma, bazen gezi, bazen magazin, zaman zaman dizi.

Bir kanalda bugün Meksika’ya giden birisinin anlattıklarını dinliyordum,  tarihi yerlerden ziyade oraya özgü farklı yemeklerin yapıldığı yerleri tanıtıyor, sokaklarda geziyor, şehir hakkında da kısa kısa bilgiler veriyordu. Gezmek, görmek, farklı şeyler denemek ve yeni şeyler keşfetmek; izleyince bunları ne kadar özlediğimi fark ettim, insan değerini kaybedince anlıyormuş, benim gibi evcil bir insan bile sokaklarda boş boş gezmeyi bu kadar özlemişse başkalarını düşünemiyorum. Yemeklere gelirsek, ah be dedim içimden, Anadolu’da neler neler var ama bizler bile çoğunu bilmezken, fast food rüzgarına kapılıp bunlara sahip çıkmazken elin yabancısının aklına ilk kebap ve döner gelmesini de normal karşılamak lazım sanırım.

Evlere kapanmışken Netflix gene imdadımıza yetişti, izlemeyeni dövüyorlarmış o yüzden bende kimsenin dilinden düşürmediği Bir Başkadır adlı diziyi izledim, artık bende madalya takılmasını bekliyorum. Şaka bir yana, güzel bir dizi, film, müzik, yemek vs gündeme gelince nedense bunu deneyimlemeyene bir garip bakıyorlar, birde sosyal medya’da bunu övmen ve yorum yapman gerekiyor ki işte o zaman başın göğe eriyor, lafım tabi ki bunu kendisine görev edinenlere, yoksa tabi ki insanın beğendiği bir şeyi paylaşmasından daha doğal bir şey yok.

Biliyorsunuz memlekette herkes siyaset, ekonomi ve futboldan çok iyi anlar, artık bu muhteşem üçlüye bir şey daha eklendi, dizi yorumculuğu. Benim öyle bir iddiam yok ama gözlemlediğim iki nokta oldu, burada oynayan oyuncuları başka dizilerden de tanıyor olduğumuzdan kılık, kıyafet, konuşma ve makyajın bir insanı ne kadar değiştirdiğini bir kez daha gördüm. İkiside günün sonunda aynı kişi ama insanoğlu dış görünüşe aldanıyor işte. Benim asıl hoşuma giden müzikler oldu. Telefonumda yüklü olan Shazam ile hemen o müzik kimin öğrenebiliyorum. Müzikleri dinlediğinizde genelde rahmetli Tarık Akan’ın oynadığı filmler aklınıza geliyor, birde ustaya saygı anlamında rahmetli Ferdi Özbeğen’in görüntüleriyle müziklerini eklemişler, ne de iyi etmişler. Daha bir hafta olmadan herkes YouTube kanalına insan çekebilmek için müzikleri yüklemiş bile. Bin takipçili bir kardeşimiz sırf bu video sayesinde 7000’e yakın görüntülenme almış, işin komik kısmı ise videonun başlığı, demek ki insanların arama motorunda bu şekilde arama yaptıklarını düşünmüş.

İşe güce dönersek, artık her Pazartesi akşamı Trendyol Kobi Sohbetleri adlı programla karşınızda olacağım. Bu hafta pazaryerinde satıcı olmak hakkında sohbet edeceğimiz programa katılmak için kanalıma abone olup programa hatırlatma koymanız yeterli. Salı akşamı da Ticimax E-Ticaret Sohbetlerinde 2020 senesinin değerlendirmesini yapacağız, bekleriz.

Aşağıda geçen haftanın etkinlik ve eğitim videoları, haftanın önerileri, diğer bültenlere üyelikler ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

Haftanın Sosyal Etkinlikleri
————————————————————
http://mailchi.mp/6dc2f1988181/sadece5dakika-1800542

Geçen Haftanın Etkinliği
————————————————————

Geçen Haftanın Eğitimleri
————————————————————

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here