Sevgili Dostlar,

Hepimizin hayatında bir takım korkular var, kimimiz yükseklikten, kimimiz karanlıktan, kimimiz ise kapalı yerde kalmaktan korkuyor. Bu saydığım korku türleri herkeste olmayabiliyor ama herkesin ortak korkusu genelde aynı; yalnızlık, red edilme, parasız kalma, başarısızlık, yetersiz kalma hissi, değişim, başkaları tarafından yanlış anlaşılma ve son zamanlarda gün geçtikçe artan belirsizlik korkusu.

Peki siz bu saydıklarımdan hangisini zaman zaman hissettiniz veya hissediyorsunuz? Aranızda bu şıklardan hiç biri diyenleriniz var mı gerçekten? Hepimizin farklı konularda korktuğu konular oluyor, tabi ki her gün oturup bunları düşünmüyoruz ama başımıza bir olay geldiğinde ve istenen sonucu alamadığımızda bunun neden olduğunu sorgulamadan bazen o konuyu kapatmak istiyoruz. Halbuki onunla yüzleşebilsek o kadar rahatlayacağız ki, ama yapmama hissi bize daha kolay geliyor, ne de olsa insanız.

Bendeki en büyük korku değişimdi, çalıştığı kurumsal firmalara katkı sağlayabilmek adında gündemi takip eden, iş hayatındaki yenilikleri kurumuna da uygulayan yenilikçi olduğunu düşündüğüm “ben” sonra fark ettim ki kendimle alakalı konularda değişime çok sıcak bakmıyordum. Hayattan bir şeyler istiyor ama buna ulaşmak için yapılması gerekenlerden korkuyordum, birşeyleri değiştirmek, taşları yerinden oynatmak beni çok ama çok ürkütüyor, içimde tarifi olmayan bir huzursuzluk yaratıyordu. Yapmak isteyipte yapamadıklarım için hep bir suçlu buluyor, şunu yapmak istiyorum ama şu sebepten dolayı olmuyor diyebiliyordum ama geçte olsa en büyük engelin kendim olduğunu gördüm ve düğmeye bastım. Bununla alakalı geçen hafta yaptığımız sohbeti buradan izleyebilirsiniz.

Peki siz yaşadığınız hayattan mutlu musunuz? Hele de belirsizliğin tavan yaptığı bu dönemde kişisel gelişiminiz konusunda endişe duyuyor musunuz? İnsanlarla görüşmeye görüşmeye eve kapanıp asosyal olmaya başladığınızı düşünüyor musunuz? Hangi konuda kendime katkı yaparsam bu dönem en verimli şekilde atlatırım diye kafa yoruyor musunuz? Bir değişime ihtiyacım var diye içten içe düşünüyor musunuz?

Eğer değişime hazırım diyorsanız gelin aramıza katılın gücümüze güç katın. Her Perşembe akşamı saat 21.00’de üyelerimizle online buluşup farklı sohbet programları düzenliyor, yeri geliyor bir uzman ağırlıyor yeri geliyor ayın değerlendirmesini yapıyor, yeri geliyor kendi aramızda özel odalarda sohbet edip nezih bir ortamda harika arkadaşlıklar kuruyoruz. Her ay gönderdiğimiz kitap, paylaştığımız ayın dosyası, yakında başlayacak yarışmalarımız, markalardan aldığımız indirim kuponları ile platforma daha fazla değer katmaya çalışıyoruz.

Bütün dostları Ready For Change‘e bekliyoruz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here