Price&Me – Seni Tanıyan Alışveriş Asistanın

0
459

Son zamanlarda artan online alışveriş talebiyle birlikte pazar yerinde sayısız satıcı ve ürün yığını oluşmaya başladı. Yapılan araştırmalara göre satın almak istediğiniz ürün için marka, model, pazar yeri ve satıcı gibi seçenekleri eleyip sizin için en doğrusunu bulmak neredeyse 5 saat sürüyor. Bunun yanında aldığınız ürün hakkında sahip olduğunuz az bilgi ve güvensizliğin getirdiği memnuniyetsizlik de cabası. Bu sorunun çözümü ise bir yerli girişim olan Price&Me tarafından bulunmuşa benziyor. Metin Serhat Atayeter, Google’da çalıştığı dönemde kızına bir bebek arabası alması gerekmiş ve bu alışveriş için 10 saatten fazla araştırma yapmak zorunda kalmış. Metin Serhat bir Google çalışanı olmasına rağmen kendi ihtiyacını karşılamak için 10 saatten fazla zaman harcaması e-ticarette büyük bir problem olduğunu fark etmesine neden oldu. Bu probleminin kişisel alışveriş asistanları tarafından çözülebileceğini düşündü ve Price&Me’yi kurdu.

Uygulamanın yapay zeka ile temellendirilen sistemi ise şu şekilde çalışıyor; ihtiyacınız olan ürünün sahip olması gereken özelliklerini ve bütçesini belirliyorsunuz. Daha sonrasında sistem hem yapay zekayı kullanarak hem de ürün seçim danışmanlarının desteğiyle sizin için bütçenize en uygun fiyat performans ürününü buluyor ve ortalama 5 dakika gibi kısa bir sürede mail adresinize gönderiyor. Bu sistemin size getirileri ise oldukça fazla, ilk olarak internette ürün araştırmaya harcadığınız zamanı kendinize ayırabilirsiniz. Belirttiğiniz özellikleri baz alarak Price&Me sizi tanır ve ihtiyacınıza uygun ürünü bulur, böylelikle sizi büyük bir zahmetten kurtarır. Alacağınız ürünün fiyatı siteden siteye farklılık gösterse de Price&Me, bu siteler arasından en uygun fiyatı seçer ve fazladan ücret ödemenize gerek kalmaz.

QNB Finansbank’ın QNBeyond Programı  ve Visa İnovasyon Programına seçilen girişim pandemi döneminde de katlanarak büyümeye devam ediyor. Bana Ürün Öner hizmeti şu ana kadar yaklaşık 100.000 den fazla kişiye ürün önerisinde bulundu ve kullanan kişilerin %93’i Price&Me’yi tekrar kullanacağını söylüyor. Yurt dışı beta sürümünü PandMe ismi ile duyuran ve dünyanın en önemli girişim hızlandırma programlarından biri olan Techstars‘a kabul alan girişim, artık sadece Türkiye’de değil UK ve USA’de de hizmet vermeye başlamış durumda. Siz de bu hizmeti denemek ve yerli girişime destek olmak için priceandme.com sitesini ziyaret edebilir, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri saatlerce aramak yerine ürün danışmanlarının bütçenize en uygun ürünleri en kısa sürede araştırarak size göndermesini sağlayabilirsiniz.

Price&Me önerilerini nasıl yapıyor? 

Price&Me ana sayfamızda da belirttiğimiz gibi, ürün önerilerini yapay zekanın yardımı ve ürün seçim danışmanları ile yapıyoruz. Price&Me olarak, sana öneri yaparken ürün incelemelerini, ürün puanlarını ve kullanıcıların yorumlarını dikkate alıyoruz. Ürünün fiyat ve performans dengesini ve danışmanların yorumlarını değerlendiriyoruz. Markalarla sponsorluk anlaşmamız yok. Böylece size hem tarafsız, hem de gerçek araştırmaların sonucunda bulunan ürünler öneriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here