Sevgili Dostlar,

Her sabah gönderdiğimiz Sadece 5 Dakika adlı bültenimiz sayesinde gündeme fazlasıyla hakim oluyorum. Kim ne yapmış, neler olup bitiyor fikir sahibi oluyorum.

Sibirya’da hava sıcaklıklarının normalin üstüne seyretmesi, İngiltere hükümetinin operatörlerin 5G geliştirme çalışmalarında Huawei cihazlarının kullanılmasını yasaklaması, ABD Başkanı Donald Trump’ın, seçim anketlerinde Demokrat rakibi Joe Biden’ın 15 puan gerisinde kalınca kampanya yöneticisi Brad Parscale’i kovması, Covid-19 testi pozitif çıkınca buna itibar etmeyip tekrar test yaptıran ve gene sonucu pozitif çıkan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun ülkesinde de bu süreci iyi yönetememesi bu günlerde en çok dikkatimi çeken haberler arasında yer aldı.

Şöyle içimizi açan, neşelendirecek, ilham verecek bir olay var mı diye bakıyorum ama yok. Görünen o ki küresel ısınma, Çin ile alakalı her şey, Kasım ayında yapılacak ABD seçimleri ve Covid-19 ile ilgili haberler önümüzdeki dönemde de fazlasıyla yer alacak. Bu arada Time dergisi 2019 senesindeki en iyi ve ilginç 100 icadın listesini yayınlamış, buradan bakabilirsiniz.

Türkiye’ye dönüp baktığımızda ise her şey siyaset odaklı durumda. Tartışma programı açıyorsun siyaset konuşuluyor, kafam dağılsın futbol programı açayım diyorsun gol oldu olmadı tartışmasında konu siyasete geliyor, haberlere bakayım diyorsun yarısında siyaset ile alakalı konuları izliyorsun, kısacası siyaset hayatımızın her yerinde yer alıyor. Siyaset elbette konuşulacak ama hayatımızın bu kadar içinde olmasını pek aklım almıyor. Bu dünyada da böyle midir acaba diye düşündüğümde de seneler önce ülkemizde uzun yıllar yaşamış bir yabancı arkadaşım ile olan diyaloğumuz aklıma geliyor.

Arkadaşım bana neden her yerde siyaset konuşuluyor diye sormuştu, bende sizde de böyle değil mi dediğimde ‘seçim olur, birisi iktidara gelir, hayat devam eder‘ demişti. Gene aynı arkadaşım buradaki futbol programlarında futbolcu ve oynanan futboldan ziyade kulüp başkanları ve yöneticiler konuşuluyor, bunu da anlamıyorum demişti. Sizde durumlar nasıl diye sorduğumda, Madrid’de sokaktan 10 kişiye Real Madrid’in başkanını sorsan ya 4’ü ya da 5’i bunu bilir demişti. İlkine değil de ikincisine cidden şaşırmıştım, bizde sokakta kime sorsan Fenerbahçe’nin başkanını bilir ama orada herkes işinde gücünde, bir şeye takılmıyor, belli bir sistem içerisinde hayatına devam ediyor.

Haftaya 2 tane etkinliğimiz var, ilki Pazartesi akşamı, Yeni Nesil İşler Sayesinde Para Kazanma adlı seminerimiz, ikincisi ise Cuma akşamı artık bir klasik haline gelen E-Ticaret Sohbetleri, sizleri ve arkadaşlarınızı bekliyoruz.

Bu arada yakında başlayacak projemiz için sizlerin değerli görüşlerine ihtiyacımız var. En fazla 30 saniyenizi alacak anketimize zaman ayırabilirseniz çok seviniriz.

Aşağıda anketler, videolar, öneriler, yarışmamız ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle

Sevgiler

Murat Erdör

Haftanın Yarışması

Farklı konularda bilgi seviyenizi ölçmek için hazırladığımız bu yarışmada doğru cevabı en hızlı veren en yüksek puanı alıyor. Cumartesi akşamına kadar açık olacak yarışmada yer almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Geçen haftanın sonuçlarına bakıp acaba ilk 3’e girmiş miyim diye merak ediyorsanuz buradan öğrenebilirsiniz.

Bu yarışmada sponsor olarak yer almak isterseniz bu adrese mesaj gönderebilirsiniz.

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

Sadece 5 Dakika ekibimiz tarafından hazırlanan Cumartesi günkü bültende yer alan kitap, film, online eğitim, müzik ve sanat etkinliklerine ulaşmak isterseniz lütfen buraya tıklayın

Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler hakkında özenle hazırlanmış bültenimizin her sabah e-posta adresinize gelmesini isterseniz bu linkten üye olabilirsiniz.

Markanızın bu bültende yer alıp görünür olmasını isterseniz bu adrese mesaj gönderebilirsiniz.

Haftanın Videoları

Bu seneki etkinliklerden bazılarını sizinle paylaşmak istedik, kaçırdıklarınız varsa belki göz atmak istersiniz.

Haftanın Anketi – Evet/Hayır

Geçen hafta yaptığımız Evet/Hayır anketinde gündemi takip edebiliyor musunuz diye sorduk %78 Evet cevabı aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak bu haftanın Evet/Hayır anketine katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

Haftanın Anketi – Hangisi

Geçen hafta anketimizde Hangisi diye sorduk, %53 Lenovo – %47 Hewlett-Packard cevabını aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak bu haftanın Hangisi anketine katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

Haftanın Etkinlikleri

20 Temmuz: Yeni Nesil İşler Sayesinde Para Kazanma; https://bit.ly/2Z772Zv

24 Temmuz: Yeni Normal’de E-Ticaret; https://bit.ly/3eSjYIc

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here