Sevgili Dostlar,

Normal şartlarda Temmuz – Ağustos aylarında insanlar kafayı dinleyip, tempoyu düşürüp güneşin keyfini çıkartır ama iş dünyasından birçok kişiyle görüştüğümde herkes önümüzdeki sezona ne yapmak gerekir sorusuna cevap arıyor.

İstanbul başta olmak üzere çoğu şehirlerde hala birçok otel açılmadı, açılanlarda boş maalesef, birçok firma önünü göremediğinden harcama yapmaktan kaçınıyor. Bindiğim taksilerde laf lafı açıyor, işler iyi değil dediklerinde, şehir boşaldı ondan mı diye soruyorum, onlarda insanların hala evden çalıştıklarını, bu yüzden iş olmadığını söylüyor.

Dijital ile alakalı işlerde hareketlilik var ama sadece onunla da iş yürümüyor. İnsana dair, insana dokunan iş yapan insanlar işlerini nasıl farklı şekilde yapacaklarını düşünüyorlar ama her işin online yapılması da mümkün değil. Hayatta herşey insanlar için cümlesini oldum olası severdim, insanın olmadığı bir hayat sanırım hiç düşünmemiştik ama şimdi hem insanlı hem insansız garip bir dönemde yaşıyoruz.

Normal bir kriz olsa iyi kötü geçmişe bakılarak neler yapılması gerektiği ile alakalı reçete çıkartılır ama bu öyle bir şey ki kimse bir şey söyleyemiyor, sadece ülkemizi değil bütün dünyayı etkileyen bu pandeminin etkisi uzun süre devam edecek gibi göründüğünden mutlaka herkesin kendince tedbirleri alması gerekiyor. Ben şahsen online tarafta inanılmaz bir büyüme olacağını düşündüğümden online bir komünitecanlı Youtube yayınlarıonline eğitim programları ve e-ticaret ile alakalı projelere şimdiden başladım. Unutmadan söylemek isterim ki 2021 sonuna kadar firmasını veya kendisini dijitalleştiremeyen herkesin sonradan çok zorluk çekeceğini düşünüyorum, bu anlamda önümüzdeki 18 ay yaptınız yaptınız, yapamadınız sıkıntı var demektir.

Önümüzdeki günlerde iki tane etkinliğimiz var. 20 Temmuz akşamı Yeni Nesil İşler Sayesinde Para Kazanma adlı seminerimizde önümüzdeki dönemin fırsatlarını anlattıktan sonra size riski sıfır olan ve teknik bir bilgiye gereksinim duymayacağınız güzel bir iş modelinden bahsedeceğim. Sorularınızı cevapladıktan sonra bundan faydalanmak isteyenlere ücretsiz olarak sunacağımız ekstra hizmetlerimizi de tek tek sayacağım. 24 Temmuz akşamı ise artık bir klasik haline gelen E-Ticaret Sohbetlerinde birbirinden değerli 3 konuğumuzla beraber olacağız ve sektör hakkında sohbet edeceğiz.

Bu arada Ceres Yayınevi benimde içinde olduğum onlarca yazarın göndermiş olduğu yazılar ile ‘Yeni Normalde Satışın Şifreleri: Corona Sonrası Satış Dünyasının Değişen Dinamikleri’ adlı bir e-kitap çıkardı. Ücretsiz olan bu kitabı buradan indirip okuyabilirsiniz.

Aşağıda anketler, videolar, öneriler, yarışmamız ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle

Sevgiler

Murat Erdör

Haftanın Yarışması

Farklı konularda bilgi seviyenizi ölçmek için hazırladığımız bu yarışmada doğru cevabı en hızlı veren en yüksek puanı alıyor. Cumartesi akşamına kadar açık olacak yarışmada yer almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Geçen haftanın sonuçlarına bakıp acaba ilk 3’e girmiş miyim diye merak ediyorsanuz buradan öğrenebilirsiniz.

Bu yarışmada sponsor olarak yer almak isterseniz bu formdan başvurabilirsiniz.

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

Sadece 5 Dakika ekibimiz tarafından hazırlanan Cumartesi günkü bültende yer alan kitap, film, online eğitim, müzik ve sanat etkinliklerine ulaşmak isterseniz lütfen buraya tıklayın.

Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler hakkında özenle hazırlanmış bültenimizin her sabah e-posta adresinize gelmesini isterseniz bu linkten üye olabilirsiniz.

Markanızın bu bültende yer alıp görünür olmasını isterseniz buraya bakabilirsiniz.

Haftanın Videoları

Bu seneki etkinliklerden bazılarını sizinle paylaşmak istedik, kaçırdıklarınız varsa belki göz atmak istersiniz.

Haftanın Anketi – Evet/Hayır

Geçen hafta yaptığımız Evet/Hayır anketinde sosyal medya olmasa iş ve sosyal hayatınız aynı şekilde devam eder mi diye sorduk %50 Evet cevabı aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak bu haftanın Evet/Hayır anketine katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

Haftanın Anketi – Hangisi

Geçen hafta anketimizde Hangisi diye sorduk, %77 Beypazarı Doğal Maden Suyu – %23 Kızılay Doğal Maden Suyu cevabını aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak bu haftanın Hangisi anketine katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

Değişime Hazır Mısın?

Değişime Hazır Mısın sloganıyla başlattığımız Ready For Change platformuna üye olmak isterseniz lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here