Eskiye Özlem Duymak

0
630

Sevgili Dostlar,

Geçen haftaki bültenden sonra onlarca mesaj aldım, gözüken o ki herkes 90’ları çok seviyormuş, geçmişe pek bir özlem varmış. Peki neden? Benim gibi 44 yaşındaki birisi için 20’li yaşlar doğal olarak cazip gelebilir ama çoğunluk için sebep bu mudur?

Hatırlıyorum, benim annem babam da ‘eski zamanlar çok güzeldi, nerede o eski günler’ derdi, belki benim oğlum da 30 yaşına gelince aynı cümleyi kuracak kimbilir. Hayatın bu kadar kolaylaştığı, modern tıbbın ilerlediği, iyi kötü çoğu şeyin bir açıklamasının olduğu günümüzde, bugüne göre daha fazla yokluğun olduğu geçmişin neden bu kadar cazip olduğunu düşünmek gerekir.

Türk pop müziğinin altın çağını yaşadığı 90’lar ile alakalı yapılmış, NTV’de yayınlanmış iki bölümden oluşan “Söz ve Müzik 90’lar” belgeselini sizinle paylaşmak istedim. Hepinizi alıp bambaşka yerlere götürecek bu belgeselleri izlerken o dönem zirvede olan, milyonların takip ettiği starlar şimdi nerede diye düşündüm. 3-4 tanesi hariç hepsi silinip gitmiş, hayat acımasız, yatırımları iyi yapmak, geleceği iyi yönetmek gerekiyor.

1. Bölüm: https://youtu.be/z85Wobu6uxk

2. Bölüm: https://youtu.be/4Q6FtYWObeY

Madem gelecek dedik, bu videoya göz atmanızı tavsiye ederim. Çok eski arkadaşım olan sevgili Özgür’ün paylaştığı bu bilgiler bu dönemde işinize yarayabilir. Ben bu video ve başka okuduğum kaynaklar sonrasında birazda farklı kesimlerden insanlar ile de konuştuğumda 2021 Eylül ayına kadar zor zamanlardan geçeceğimizi düşünüyorum. İnşallah bütün ülkeler çok daha hızlı toparlanır ama gerçekçi olmaya çalışıyor, planlamaları buna göre yapmakta fayda görüyorum.

Haftaya birbirinden değerli konuklarımızla 2 etkinlik ile sizlerle beraber olacağız;

Yarın Tükenmişlik Sendromu hakkında bir sohbetimiz olacak. Cuma akşamı ise artık geleneksel hale gelen E-Ticaret Sohbetlerinde 3 konuğumuz ile yeni gelişmeleri konuşacağız.

Aşağıda anketler, videolar, öneriler, yarışmamız ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle

Sevgiler

Murat Erdör

Haftanın Yarışması

Farklı konularda bilgi seviyenizi ölçmek için hazırladığımız bu yarışmada doğru cevabı en hızlı veren en yüksek puanı alıyor. Cumartesi akşamına kadar açık olacak yarışmada yer almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Geçen haftanın sonuçlarına bakıp acaba ilk 3’e girmiş miyim diye merak ediyorsanuz buradan öğrenebilirsiniz.

Bu yarışmada sponsor olarak yer almak isterseniz bu formdan başvurabilirsiniz.

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

Sadece 5 Dakika ekibimiz tarafından hazırlanan dünkü bültende yer alan kitap, film, online eğitim, müzik ve sanat etkinliklerine ulaşmak isterseniz lütfen buraya tıklayın.

Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler hakkında özenle hazırlanmış bültenimizin her sabah e-posta adresinize gelmesini isterseniz bu linkten üye olabilirsiniz.

Markanızın bu bültende yer alıp görünür olmasını isterseniz buraya bakabilirsiniz.

Haftanın Videoları

Geçen hafta devam ettiğimiz Online Sohbetlerde birbirinden değerli konuklar ile gündemdeki konuları konuşmaya devam ettik. Kaçıranlar linklere tıklayarak izleyebilir.

Haftanın Anketi – Evet/Hayır

Geçen hafta yaptığımız Evet/Hayır anketinde özel günlerde alışveriş yapar mısınız? (Anneler Günü – Babalar Günü – Sevgililer Günü vs.) diye sorduk %64 Evet cevabı aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak bu haftanın Evet/Hayır anketine katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

Haftanın Anketi – Hangisi

Geçen hafta anketimizde Hangisi diye sorduk, %54 Nuhun Ankara – %46 Filiz Makarna cevabını aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak bu haftanın Hangisi anketine katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

Haftanın Etkinlikleri

29 Haziran: Çağımızın Sorunu: Tükenmişlik Sendromu; https://bit.ly/3cWiufd

3 Temmuz: Yeni Normal’de E-Ticaret; https://bit.ly/30ZJFCs

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here