Sevgili Dostlar,

Kışın akşam saat 5 – 5.30 gibi havaların karardığı zamanları bilirsiniz, kimisinin içini korku kimisinin ise karamsarlık kaplar, e işte bu yüzden keşke bugünkü gibi hep gündüzün en uzun olduğu 21 Haziran’da kalabilsek, 15 saat aydınlık havada takılsak…

Bugünün bir özelliği de babalar günü olması, bir ana gibi olamayacağımız kesin ama evladı için anneler ne diliyorsa bizlerinde hiç farkı yok. Hepimizin amacı vicdanlı, mutlu, ahlaklı ve vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmek. Allah hepsinin yolunu açık etsin.

Şu anda doğduğum, büyüdüğüm, beni ben yapan şehir olan Ankara’dayım. 2-3 ayda bir gelip gittiğim burası hep bir huzur veriyor. Bu Ankara’dan mı kaynaklanıyor yoksa koşturmacası bol olan İstanbul’dan kısa süreliğine de olsa çıktığımızdan mı bilmiyorum ama insanoğlu ilginç, 2 gün sonra da o huzur sana batıyor ve bu seferde doyduğun şehri özlemeye başlıyorsun.

Her Ankara’ya gelişimde, sokaklarında dolaşırken yaşananlar gözümün önünden geçer, şu sokakta şu olmuştu, bu mekanlara giderdik vs gibi. Biz şanslıydık, gelmiş geçmiş en güzel dönem olan 90’larda bu şehri yaşadık, müziğiyle, filmiyle, karmaşasıyla, ekonomik krizleriyle ama en has arkadaşlıklarıyla.

Her üç kişiden birisinin üzerinde olan Depeche Mode t-shirti, her yerde çalan Guns N’ Roses şarkıları, Tadım Pizza’nın önündeki insan kuyrukları, Tunalı Hilmi’de okulun son günü yapılan yumurta savaşları, sabaha doğru gidilen Aspava, dönemin tek Levis 501 ve Sebago ayakkabı satan yeri Ven Club’ı, Tuttis-Timeout-Manhattan geceleri, kokoreçin adresi Kıtır Piliç’i, en güzel filmleri izlediğimiz Akün Sineması ve şimdiki AVM’lerin ufak versiyonu olan onlarca pasajları…

Şimdi bu mekanların alası var ama eski tadı yok, o zaman yaşananlar daha gerçekçiydi, arkadaşlık dostluk gibi kavramlar daha anlamlıydı, para bugünkü gibi önemli değil, herkesin birbiriyle eşit olduğu dönemlerdi. Seneler sonra aynı sıralarda okuduğumuz arkadaşlarımızdan bazılarının ciddi zengin ailelerin çocukları olduğunu öğrendik ama o senelerde bunu hiç anlamadık. Çünkü ayıptı, kimse sahip olduğu zenginlik ile övünmezdi.

O şehri de, o ortamı da güzel yapan insanmış, günümüzde o ruh kalmamış. Sadece bize has değil bu, dünyada da bu böyle olmuş. Hayatın bir yansıması olan müziğe bakmak bile yeterli, 2000’li yıllarda kaç tane şarkı var ki hepimizi esir aldı? Halbuki 90’lar ve hatta 80’lere baktığımızda keyif veren o kadar çok şarkı var ki…

Samimiyetin, dürüstlüğün ve paylaşımın her zaman kazandığına inandım, inanmaya da devam edeceğim. Belki de o 90’lardaki ruhu tekrardan geri getiririz belli mi olur?

Haftaya birbirinden değerli konuklarımızla 3 etkinlik ile sizlerle beraber olacağız;

Müşteri başarı Programı Eğitim Bursu Kazanmak İsteyenler için Salı akşamı bir sohbetimiz olacak. Çarşamba günü ise İl DNA’sı ile Yüksek Satışlar konusunu işleyecek, haftanın son gününde ise Dijital Harita ve Navigasyonun Hayatımıza Etkisini konuşacağız.

Aşağıda anketler, videolar, öneriler, yarışmamız ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle

Sevgiler

Murat Erdör

Haftanın Yarışması

Farklı konularda bilgi seviyenizi ölçmek için hazırladığımız bu yarışmada doğru cevabı en hızlı veren en yüksek puanı alıyor. Cumartesi akşamına kadar açık olacak yarışmada yer almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Geçen haftanın sonuçlarına bakıp acaba ilk 3’e girmiş miyim diye merak ediyorsanuz buradan öğrenebilirsiniz.

Bu yarışmada sponsor olarak yer almak isterseniz bu formdan başvurabilirsiniz.

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

Sadece 5 Dakika ekibimiz tarafından hazırlanan dünkü bültende yer alan kitap, film, online eğitim, müzik ve sanat etkinliklerine ulaşmak isterseniz lütfen buraya tıklayın.

Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler hakkında özenle hazırlanmış bültenimizin her sabah e-posta adresinize gelmesini isterseniz bu linkten üye olabilirsiniz.

Markanızın bu bültende yer alıp görünür olmasını isterseniz buraya bakabilirsiniz.

Haftanın Videoları 

Geçen hafta devam ettiğimiz Online Sohbetlerde birbirinden değerli konuklar ile gündemdeki konuları konuşmaya devam ettik. Kaçıranlar linklere tıklayarak izleyebilir.

Haftanın Anketi – Evet/Hayır

Geçen hafta yaptığımız Evet/Hayır anketinde bu sene yaz tatilinde otel – tatil köyü vs gibi bir yerde mi konaklamayı planlıyorsunuz diye sorduk %90 Hayır cevabı aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak bu haftanın Evet/Hayır anketine katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

Haftanın Anketi – Hangisi

Geçen hafta anketimizde Hangisi diye sorduk, %58 Tamek – %42 Cappy cevabını aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak bu haftanın Hangisi anketine katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

Haftanın Etkinlikleri 

23 Haziran: Müşteri Başarı Programı Eğitim Bursu Kazanmak İster Misin; https://bit.ly/3e0nWy3

24 Haziran: İl DNA’sı ile Yüksek Satışlar; https://bit.ly/2LRBcZC

26 Haziran: Dijital Harita ve Navigasyonun Hayatımıza Etkisi; https://bit.ly/3epS5GU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here