En Son Ne Zaman Soluksuz Şekilde Kitap Okudunuz?

0
108

Sevgili Dostlar,

Bazen bir kitap geçer elinize, beş dakika göz atmak istersiniz, sonra bir bakmışsınız bir oturuşta soluksuz okumuşsunuz, işte Onlar Göçtü Buradan öyle bir kitap. Kitapta son senelerde farklı ülkelere giden gençlerden, göçme sebeplerinden ve neler yaşadıklarından bahsedilmiş. Roman gibi yazıldığı için insan sıkılmıyor tam tersi okudukça okuyası geliyor ama okudukça da insan üzülüyor. Özellikle de bazı gelişmişlik rakamlarında adını bile bilmediğimiz ülkelerden geride kaldığımızı görmek, gençlerle yapılan röportajlarda yazılanları okumak bildiğimiz ama unuttuğumuz şeylerle yüzleşmek insanı cidden sarsıyor. Konuyla alakalı kitabın yazarı sevgili Evrim Kuran ile Salı akşamı saat 21.00’de YouTube’da canlı yayınla beraber olacağız, bu linke tıklayıp hatırlatıcı oluşturursanız size program başlamadan bir mesaj gelecektir.

Madem programlardan başladık aynen devam edelim, Türkiye’nin en bilinen belki de en büyük konuşma ajanslarından birisi olan Speaker Agency’nin kurucu ortağı Esin Aydemir Kasa ile Pazartesi akşamı saat 21.00’de karşınızda olacak, iş dünyasının online etkinliklere bakış açısını konuşacağız. Bizimle beraber olmak isterseniz bu linkten bizi izleyebilirsiniz. Çarşamba akşamı da Türkiye’de konusunda en uzman ve bilinen markaların yöneticileri bizimle olacak ve e-ticaret ile alakalı gündemdeki konuları konuşacağız, bütün dostları bekleriz.

Bu yıl uzun zamandır yapmak istediğim ama zamansızlıktan ertelediğim projeleri hayata geçirmeye karar vermiştim. Gittiğim üniversite seminerlerinde öğrenci kardeşlerimizle iletişim bilgilerimi paylaştığımdan belli dönemlerde farklı konularda sorular geliyor, kimisi kısa, kimisi uzun, kimisi derslerle alakalı kimisi alakasız, bunlar beni o kadar çok besledi ki “Gençler Soruyor Murat Abi Cevaplıyor” adlı proje ortaya çıktı.

Bununla alakalı bugüne kadar yazdım çizdim bunu yapalım şunu yapalım vs derken en sonunda bir video çektik, yayına da verdik, gelecek tepkilere göre de bunu farklı şekilde ilerleteceğiz. Eskiden olsa “aman insanlar ne der” diye düşünürdüm, bazı konularda kendime engel koyardım, artık yaştan dolayı mı yoksa kafam daha farklı mı çalışmaya başladı bilmiyorum, bu tip şeyleri düşünmüyorum. Hiç yapmamaktansa  deneme yanılma yöntemi ile bir şeyler dener, aldığım tepkilere göre de ilerlerim modundayım, tavsiye ederim çok daha güzel oluyor. E video nerede dersiniz, burada, bakalım siz ne düşüneceksiniz.

Bu hafta okuduğum bir haber beni oldukça şaşırttı. Dünyada izlenmesi 10 milyara gelen ilk video açıklandı, meşhur birisinin klibi desen değil, magazinsel bir şey değil, film desen o hiç değil, ne derseniz, çocuklara yönelik animasyonlu bir video, insanın aklı cidden almıyor. Neden böyle bir video bu kadar izlenir ki diye kendime soruyorum ama oluyor işte. Peki seneler önce bu konuşan adamı dinleyip dediklerini yapar mıydınız? Sanırım kaale almazdınız!  O gün onu dinleyip dediklerini yapanlar büyük ihtimalle erken emekliliğin tadını çıkartıyolar, peki ne mi demiş, hikayesine ve videosuna buradan bakabilirsiniz. Bugünlerde artık 10 yaşındaki çocuğun bile konuşabildiği ama o günlerde kimsenin bilmediği bir konudan bahsedilmiş.

Bu arada bugünlerde biliyorsunuz NFT yapmayanı dövüyorlar, e öyle olunca da herkes burada yeni projeler üretiyor, bu furyaya şimdi de süperstar Ajda Pekkan katılmış, bakalım neler olacak. Birde sanal arsa alımı ile alakalı konu var, Sahibinden’de de satışlar başlamış diye duydum, bir bakayım derken çok daha acayip bir ilana denk geldim, 2.5 milyon TL’ye bakın ne satıyorlar?

Kafa dağıtmak için;

-) Bu günlerde ne okusam, ne dinlesem, ne izlesem diyorsanız Sadece 5 Dakika ekibi olarak hazırladığımız haftalık önerilere buradan bakabilirsiniz.

-) Haftanın spor, sağlık, magazin ve sinema haberleri için Sadece 5 Dakika ekibi olarak hazırladığımız Pazar bültenine buradan göz atabilirsiniz.

Bu yazıyı bir web sayfasında veya sosyal medya kanalında okuduysanız, formatı beğendiyseniz ve her hafta düzenli olarak size de bu e-bültenin gönderilmesini istiyorsanız bu linkten e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here