Merkezi New York’ta bulunan ve ABD, Rusya, Ukrayna, ve Brezilya’da ofisleri olan yapay zeka destekli e-posta pazarlama servis sağlayıcısı olan SendPulse, MailTo’yu bünyesine katarak Türkiye’de de faaliyete geçerek yerel destek ekibi ve yerel dil desteği vermeye başladı.

SendPulse patentli yapay zeka teknolojisi ile firmaların otomatik olarak e-posta açılma oranlarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olurken ortalama açılma oran artışı, kullanıcı geçmişi, kayıtlarının sayısına ve müşterinin sektörüne bağlı olarak %50 ve bazen de daha fazla yapmasına olanak sağlıyor.

SendPulse Türkiye şu anda İstanbul’da, telefonla, canlı sohbet ve e-posta da dahil olmak üzere Türkçe dilinde yerel destek verirken, tüm yerel ödeme türlerini de kabul ediyor. SendPulse hakkında daha fazla bilgi için https://sendpulse.com/tr sayfasına göz atabilirsiniz.

———————————————————————————————–

GoDaddy, Yeni Web Sitesi Mimarı’nı Duyurdu

Dünyanın en büyük küçük işletme odaklı teknoloji sağlayıcısı GoDaddy, küçük işletmelerin Google, mobil ve sosyal medyada başarılı olması için tasarladığı Yeni Web Sitesi Mimarı’nın lansmanını yaptı. GoDaddy’nin Yeni Web Sitesi Mimarı ile Türkiye’deki küçük işletmeler kaliteli ve güzel görünümlü web siteleri kurarak daha fazla ziyaretçi çekip başarılı sonuçlar elde edebilecek.

Uygun maliyetli ve kolay kullanılabilen Yeni Web Sitesi Mimarı, küçük işletmeler ve fikirlerini hayata geçirmek isteyenlerin çok az teknik bilgiyle bir saatten kısa bir sürede, akıllı telefonlar üzerinden bile fonksiyonel ve profesyonel bir web sitesi kurmalarını sağlayan mobil dostu bir çözüm olarak dikkat çekiyor. GoDaddy’nin Yeni Web Sitesi Mimarı, küçük işletme ve girişimcilerin hedef kitlelerine ulaşmalarına ve web sitelerine ziyaretçi çekmelerine yardım eden entegre araçlar sunuyor. GoDaddy’nin Yeni Web Site Mimarı’nı bir ay ücretsiz denemek için https://tr.godaddy.com/websites/website-builder adresini ziyaret edebilirsiniz.

———————————————————————————————–

Mynet’in Yeni CEO’su Bilgen Aldan Oldu

Türkiye’nin en büyük internet portalı Mynet.com’un yeni CEO’su Bilgen Aldan oldu. Mynet bünyesindeki tüm internet hizmetleri ve içerik servislerinin yönetim süreçlerine liderlik edecek olan Aldan, şirketin stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasından da sorumlu olacak. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Aldan, Mynet.com’daki görevinden önce son olarak Doğuş Grubu’nun yeni dijital yatırımı Doğuş Müşteri Sistemleri’nin pazarlama çalışmalarını yürütüyordu. 

———————————————————————————————–

Hepsiburada’nın Yeni CEO’su Açıklandı 

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden birisi olan Hepsiburada’nın yeni CEO’sunun Hein Pretorius olduğu açıklandı. 2017’nin başından beri Hepsiburada’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Pretorius, geçtiğimiz yıllarda Naspers ve Mail.ru gibi devlerde çalışmıştı. Aynı zamanda Güney Afrika içerisinde faaliyet gösteren ilk e-ticaret sitesi olan Kalahari.com’un da kurucusu olan Pretorius, bu alanda yaptığı girişim ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Hepsiburada’dan yapılan açıklamaya göre Hein Pretorius, Türkiye’deki gerekli bürokratik işlemler tamamlandıktan sonra göreve başlayacak.

———————————————————————————————–

E-ticarette Abonelik Modeli Yaygınlaşıyor

Son günlerin en popüler konusu olan abonelik modeli sayesinde birçok yeni girişim hayata geçmeye başladı. 1 ila 12 ay arasında üye olanlara her ay farklı ürünler gönderen firmalar önceden kaç kişiye ürün göndereceklerini bildiklerinden stok maliyetinden kurtulmuş oluyorlar. Belli bir sayıya ulaştıktan sonra mevcut müşteriyi elde tutmak için çabalanması gereken bu sistemde müşterisine her ay farklı bölgelerden gelen çayları gönderen firma olduğu gibi çocuklara özel eğitici paket gönderen firmada mevcut. 

Bu sisteme olan ilginin artması sonrasında abonelik e-ticaret modeli ile websitesi, ödeme sistemi, yönetim paneli gibi kritik tüm fonksiyonları içeren, anahtar teslim çözüm sunan Startsub satışa hazır e-ticaret sitesini hızlı ve minimum yatırımla kuruyor. Bu sistem hakkında daha fazla bilgi almak ve kendi girişimini kurmak isteyenler www.startsub.com adresine bakabilirler.

Bu yazı E-Ticaret Çağı Dergisinde yer almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here