Özellikle sosyal medyanın hayatımıza gitmesiyle e-posta pazarlamanın varlığı tekrardan tartışılmaya başlandı ve e-postanın geri dönüşüm oranları sıkça sorgulandı. Geçen zaman içinde online satış yapan firmalar hiçbir iletişim kanalının e-postanın yerini tutmayacağını gördü ve e-posta pazarlama ile yapılan iletişim gün geçtikçe arttı.

Dünya’da ve Türkiye’de bir çok online firma satışlarını artırmak için öncelikle olarak e-posta gönderimleri yapmakta ve bir çok pazarlama kanalına göre yüksek geri dönüşler almaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık web sayfasındaki müşteri gezinmelerini de takip eden akıllı sistemler, sadece e-posta üzerindeki linklere tıklayan kişilere değil aynı zamanda web sayfasındaki gezinenleri de yakın takibe alarak onların hangi ürünlerle ilgilendiğini anlayarak kişiye özel e-postalar göndermeye başladı.

Hala aklında soru işareti olanlar için e-posta pazarlamanın bugünkü durumu, neden tercih edilmesi gerektiği, firmaların ne tip mesajlar ile müşterilerine ulaşmaları ve e-posta pazarlamanın geleceği hakkında Sosyalmedyaport ile yaptığım röportajı bu linkten okumalarını tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here