Deprem, Boykot, Yunanistan, Bağış, İndirim ve Daha Fazlası

2
352

Sevgili Dostlar,

Cuma günü öğleden sonra yaşadığımız deprem sonrası hepimiz çok korktuk ve sevdiklerimiz için endişelendik. İzmir başta olmak üzere bu depremi hissseden herkese çok geçmiş olsun demek istiyorum, umarım siz ve yakınlarınız iyidir.

TV programlarında doğal olarak gene deprem ile alakalı uzmanlar, kurtarma ekipleri, kamu görevlileri ve gazeteciler konuşuyor, yorumlar yapıyor, neler eksik bunlardan bahsediyor. Üzücü olan şu ki gene herşey unutulacak ve deprem tehlikesine ilişkin alınması gereken tedbirler unutulacak. Umarım bu sefer daha farklı olur ve bundan sonraki olası depremlerde büyük acılar yaşamayız.

Yunanistan adalarından birisi olan Sisam adasında da hissedilen deprem sonrası devlet büyükleri arasında bir telefon trafiği yaşanmış. Daha 10 gün öncesine kadar çok ciddi gerilim yaşadığımız Yunanistan ile bu şekilde kucaklaşabilmek, acılara ortak olabilmek çok hoş, keşke kavgalar olmasa ama maalesef bunun önüne geçilemiyor.

Gerilim demişken son zamanlarda cidden ne yaptığına anlam veremediğimiz Fransa’nın son hamlesi sonrası Fransız markalarına boykot çağrısı yapılmıştı. Kim ne kadar uydu bilmiyorum ama Avon markası Fransız sanılınca biz Fransız değiliz biz Brezilya markasıyız diye açıklama yapmak zorunda kaldı.

Bunun bir benzeri de 1998 senesinde İtalya ile yaşanan gerginlik sonrasında İtalyan markalarına boykot çağrısı yapılınca yaşanmıştı. Sırf daha fazla satış yapabilmek için İtalya’yı çağrıştıran marka ismi koyan firma “Biz Türk firmasıyız, ürünlerimiz İtalyan değil” açıklaması yapmış, bence karizmayı çizdirmişti. Gerçi sonraki yıllarda olanları görünce zaten hepimizin ağzı açık kaldı ya neyse.

 Geçen hafta düzenlediğimiz Trendyol ile Kobi Sohbetleri adlı programa ilgi müthişti, çok soru ve yorum geldi. Eğer sizde Trendyol’da satıcı olmak istiyorsanız lütfen Satıcı Formunu şimdiden doldurun. Bu arada Ticimax ile E-Ticaret Sohbetlerinde de e-ticaret altyapısı ile alakalı çokça soru geldi, eğer online satış yapmak için bir site kurma planınız varsa benimle temasa geçebilirsiniz.

Instragram’da malum web sayfası yayınlayamıyoruz, bir duyuru yaparken bio’da bulunan web sayfasına göz atın diyoruz. Her dakika bir sayfa yaz sil baya yorucu olabiliyor, bu anlamda harika bir site keşfettim. Buraya ücretsiz üye oldum, istediğim kadar web sayfasını ekledim ve Instagram sayfamda bio kısmına koydum. Ne zaman bir duyuru yapsam bio sayfamdan linke bakabilirsiniz diyorum, böylece hem o duyuruyu yapıyorum hem de diğer sayfalarımı insanlara gösterebiliyorum.

İnsanlar hangi linke tıklıyor, hangi şehirden geliyor, hangi günler tıklıyor, hangisinin geri dönüşü daha yüksek olmuş gibi harika istatistikleri de görmek isterseniz, ki ben buna da abone oldum, aylık 4.90$ ücreti var. Ben ilk ay ücretsiz üyeliği denedim sonra da ücretli versiyona geçtim ve memnun kaldım. Eğer sizde denemek isterseniz  MURATSPECIAL  yazarak ilk 3 ay %20 indirim kazanabilirsiniz.

Toplumdan aldığımızı topluma vermenin önemine inanan birisi olarak başta çocuklar ve eğitim ile alakalı konular ile ilgili güvendiğim kurumlara destek olmaya çalışıyorum. Bu sene İstanbul Sanal Maratonu’nda Türk Eğitim Derneği (TED) için koşuyorum. Eğer siz de benim gibi çocukların geleceğin teminatı olduğuna inanıyorsanız ve tüm çocuklarımız için eğitimde fırsat eşitliği istiyorsanız, kampanyama bu link uzerinden destek verebilirsiniz. Nasıl olsa onlarca kişi buraya tıklayıp destek oluyordur demeyin, az olsun çok olsun fark etmez, lütfen tıklayın ve bağış yapın.

Bu haberimiz ise kadınlara özel. Son yıllarda e-ticaret sektörüne olan yoğun ilgi ve artan hacimden dolayı konuyla ilgili yaptığımız eğitim ve etkinliklerde birçok şehri gezdik ve birbirinden değerli dostlarla tanıştık. Genelde erkek ağırlıklı bir sektör diye bilinmesine rağmen binlerce kadın ile tanıştık ve onların e-ticarete olan ilgilerine ve öğrenme meraklarına hayran kaldık. Bu yüzden sadece kadınların olacağı bir e-ticaret kulübü kurmaya karar verdik. Bu kulüpte eğitimler, etkinlikler, firmalardan indirimler, sektörden haberler ve diğer üyelerle görüşmeler olacak. Amacımız e-ticaret sektörüne daha fazla kadınımızın girmesi ve sistemde çoktandır olan kadınlarımızın desteklenmesini sağlamak. Eğer sizde burada olmak isterseniz lütfen şimdiden ön üyelik formunu doldurun.

Haftalık e-bültenimizi bizi yakından takip edenlerin almasını arzuladığımızdan dolayı listemizi sadeleştirmeye karar verdik. Eğer bizden her hafta bu e-bülteni almaya devam etmek istiyorsanız lütfen buraya şimdiden üye olun. Yakın zamanda bültenlerimizi sadece buraya üye olanlara göndereceğimizden şimdiden kaydınızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Bu arada her Perşembe akşamı saat 21.00’de üyeleri ile buluşan, onlara harika içerikler sunan Ready For Change platformumuz büyüyerek yoluna devam ediyor. Geçen hafta sosyal mesafe kurallarına uygun olarak bütün üyeler harika bir buluşma gerçekleştirdik, güzel insanlarla tanıştık. Ekim ayında Etkili İletişim konusuyla alakalı üyelerimizi kısa ama öz bilgilerle besledik, bilgiler verdik, kitap gönderdik, kendimizde bununla alakalı geliştirmemiz gereken şeyleri not aldık ve konuyu kapattık. Kasım ayında yeni bir konu, yeni sohbet programları ve kitabımızla üyelerimizin karşısında olacağız. Kasım ayında konumuz Networking, eminim gene çok şeyler öğreneceğiz.

Üye sayımız artıyor, yaptıklarımız insanların hoşuna gidiyor, bir platforma bir komüniteye ait olmak onları iyi hissettiriyor. Sizde gelin, en azından hem bize hem kendinize bir şans verin, emin olun bu platformu çok ama çok seveceksiniz.

Kısacası sende aramıza katıl gücümüze güç kat, hepinizi bekliyoruz.

Aşağıda bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle

Sevgiler

Murat Erdör

Aramıza Katıl Gücümüze Güç Kat

www.readyforchange.co

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

https://mailchi.mp/a73b6bc966e3/sadece5dakika-1792754

Desteğiniz Değerli

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC63707

Haftanın Videoları

Kobi Sohbetleri: https://youtu.be/kDlinQwhhY0

E-Ticaret Sohbetleri: https://youtu.be/VZGoQ72_9bg

Haftanın Şarkısı  

Noga Erez: https://youtu.be/VzE0XV4AMiA

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here