Dagi’nin E-Ticaret Direktörü Özlem Angı Can Oldu

0
11939

Türkiye’nin en köklü iç giyim konusunda uzman markası Dagi’nin E-Ticaret Direktörü pozisyonuna Özlem Angı Can getirildi. Can, yeni görevi kapsamında, Dagi’nin yurtiçi ve yurtdışı e-ticaret, dijital konumlanma süreçlerine ve CRM yapılanmasına liderlik edecek.

Lisans eğitimini 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünde, Yüksek Lisans Eğitimini ise 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programı ile İşletme Bölümünde tamamlayan Özlem Angı Can 20 yıllık iş hayatının ilk 8 yılında Türkiye’nin önde gelen firmaları olan İpragaz ve Kalekalıp’ta çalıştı.

Özlem Angı Can’ın e-ticarete girmesi Markafoni ile oldu. 2009 yılında online sektör kariyerine burada başladı, Clubboon.com ve Akmağaza.com da çeşitli görevlerde bulundu ve 2013 yılında Sportive e-ticaret müdürlüğü ile perakende firmalarında yer almaya başladı. Buradaki deneyimleri sonrasında sırasıyla kendi alanında lider firmalar olan SaatveSaat ve arkasından Derimod’da e-ticaret müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Tüm dünyanın iş yapış şekillerinin eskiye göre çok daha hızlı değiştiğini ve hangi sektörde olursa olsun firmaların kendilerini dijitalde bir şekilde konumlandırmak istediğini söyleyen CAN, bu anlamda dijital uzmanlara çok büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti. Web, pazar yerleri ve sosyal mecralardan elde edilen dataların CRM yapısında şekillendirmeyi, Dagi’ye omni channel algısını ve yapısını kurmayı kendisine hedef edindiğini söyleyen başarılı yönetici yakın zamanda çok ses getirecek çalışmalara imza atacağının sinyallerini verdi.

Dagi Hakkında

Tamamen yerli bir marka olarak Türkiye’de üretim gerçekleştiren Dagi, yenilenen perakende stratejisiyle sezon trendlerine göre tasarlanan ve rahatlığın ön planda olduğu kadın-erkek-çocuk iç giyim, ev giyim, pijama, plaj giyim, basic giyim ve aktif giyim kategorilerini büyütmeye devam ediyor.

Dagi sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak adımlarla hem çalışanlarının hem iş ortaklarının hem de müşterilerinin memnuniyetini odağına alarak, girişimci ruhunu, yenilikçi bakış açısını kaybetmeden rahatlığı ve kaliteyi sunmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here