BTS ve Lil Miquela Adlarını Hiç Duydunuz mu?

0
5232

Sevgili Dostlar,

2020’nin bitmesine sayılı günler kala kim en çok hangi konuyu konuşmuş, neyi aramış, neyi dinlemiş gibi başlıklar yayınlandı. Google ve Twitter istatistiklerine bakarsanız genelde korona ile alakalı konular var ama çok ilginç bir şey daha popüler olmuş, BTS.

Belki bilenleriniz vardır, zaman zaman benim de gözüme çarpıyor, Güney Kore kökenli bir pop müzik türü olan K-pop yükselişte ve ülkemizde de oldukça takipçisi var. Buraya kadarını biliyorduk ama BTS’nin Güney Koreli pop müzik grubu olduğunu ve en çok konuşulacak üçüncü konu olacak kadar ülkemizde bu kadar sevildiğini bilmiyorduk, bu vesileyle öğrenmiş olduk.

Peki aranızda Lil Miquela adını duyan var mı? Kimdir, nedir, kimlerdendir diye baktım, ilginç şeylerle kaşılaştım. Kendisi bir canlı değil, dünyanın ilk dijital fenomenlerinden birisi, Instagram’da 2.9 milyon takipçisi olan bu fenomen belli ki oldukça başarılı olmuş. Peki ya sonrası? Sıfır kapris, düşük maliyet, farklı markalara aynı anda hizmet verebilecek buna benzer dijital fenomenler hayatımıza girerse acaba neler olur diye düşünmeden edemiyor insan.

Geçen hafta futbolda ırkçılık gündeme oturdu. Başakşehir’in Fransız takımı PSG ile yaptığı Şampiyonlar Ligi maçında 4.hakemin Webo’ya yaptığı hakeret sonrası bütün oyuncular tek yürek olup hakeme tepki verip maçı yarıda bıraktılar. Bir diğer Fransız takımı olan Lille’de de Türk oyuncuların iyi performansları sayesinde takım konuşulurken oyuncularımızı öve öve bitiremiyorlar. Fransa ile aramızda son zamanlarda siyasi konulardan dolayı gerginlik yaşansa da futbol her zaman olduğu gibi birleştirici bir rol oynadı.

Geçen hafta yaptığımız Evet Hayır adlı anketimizde “Aşı sonrası hayatın hemen normale döneceğini düşünüyor musunuz” diye sorduk, %89 Hayır cevabı çıktı. Hangisi adlı anketimizde ise %73 Zoom, %27 Microsoft Teams cevabı çıktı.

Bu haftaki 3 saniyelik anketlerimize gelirsek, Evet Hayır adlı anketimizde futbola ilişkin çok tartışılan bir konuyu, Hangisi adlı anketimizde de bu dönem hangi içeceği tercih ettiğinizi sorduk, cevaplayıp destek olursanız çok seviniriz.

Bu haftaki etkinliklere bakarsak her Pazartesi akşamı Trendyol Kobi Sohbetleri adlı programla karşınızda olacağım. Bu hafta pazaryerinde satıcı olmak hakkında sohbet edeceğimiz programa katılmak için kanalıma abone olup programa hatırlatma koymanız yeterli. Sizinde ürünleriniz varsa ve Trendyol’da satıcı olmak isterseniz bu linkten başvurunuzu yapabilirsiniz.

Salı günü yapacağımız Hello adlı programda ise Benjamin Delahaye ile beraber olacağız ve belirsizliklerin olduğu dönemlerde kendimize güvenmek ile alakalı İngilizce bir söyleşimiz olacak. Katılmak isteyenler detaylara buradan bakabilir.

Çarşamba günü ise sevgili Harun Taşçı ile eğitim 2.0 hakkında bol bol sohbet edip sizlerden gelen soruları cevaplandıracağız.

E-Ticarete Başlıyorum adlı eğitimlerimiz ise Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olacak, bunların linklerini de aşağıda görebilirsiniz.

Ready For Change bültenimize üye olanlara gönderdiğimiz mail dizisi çok beğeni aldığından son bülteni sizinle de paylaşmak istedim, bakalım oradaki soruya siz ne cevap vereceksiniz.

Aşağıda geçen haftanın etkinlik videoları, haftanın önerileri, diğer bültenlere üyelikler ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

Haftanın Sosyal Etkinlikleri
————————————————————
https://mailchi.mp/264948e42339/sadece5dakika-1809206

Bu Haftanın Etkinlikleri
————————————————————

Bu Haftanın Eğitimleri
————————————————————
https://youtu.be/0BUFzYZ7tNA

Eğitimde İlk Gün
————————————————————

Eğitimde İkinci Gün
————————————————————

Eğitimde Üçüncü Gün
————————————————————

Geçen Haftanın Etkinlikleri
————————————————————

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here