Bayram Bahane Sürprizler Şahane

0
231

Sevgili Dostlar,

Öncelikle herkesin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öperim.

Yılın yorgunluğu bir yandan, Korona yüzünden karışan kafalar bir yandan derken hem zihnen hem de fiziken çok yıprandık, 3-4 günlüğüne de olsa biraz kafayı dinlemek cidden insana iyi geliyor, şimdiden güzel dinlenmeler diyelim.

Sizlerle iki tane bayram hediyesi paylaşmak istedim, umarım beğenirsiniz.

İlk güzel bir eğitim; sevgili Erdem Karagöz‘ün Udemy’de yer alan B2B Satış ve İkna Teknikleri adlı eğitimini Pazartesi akşamına kadar bu linke tıklayıp ücretsiz alabilirsiniz, lütfen acele edin, arzu ederseniz arkadaşlarınız ile de paylaşın, eminim bu dönemde hepimiz için çok faydalı olacak.

İkincisi ise yakın zamanda kaybettiğimiz Seyfi Dursunoğlu yani Huysuz Virjin‘in rahmetli Gazanfer Özcan ile Avrupa Yakası adlı dizide beraber rol aldıkları efsane bir bölüm. Bunu defalarca izlememe rağmen hala açıp bakıyorum, bu bayram gününde sizlere de keyif vermesi dileğiyle.

Bitirmeden önce gündemde olan önemli bir konu hakkında ufak bir hatırlatma yapmak istedim.  Kadın cinayetleri ve kadına şiddet ile alakalı haberlere denk geldiğimiz bu günlerde Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu, 2014 senesinde yürürlüğe giren İstanbul Sözleşmesi tartışılıyor.

Bu sözleşme kadınlara yönelik şiddetle mücadelenin etkin bir şekilde nasıl gerçekleştirilebileceğini tarif eden bir metindir. Yıllardır yazdığım Kadın Girişimci Hikayeleri ile kadınları her anlamda destekleyen birisi olarak bu konuda hepimizin daha hassas olmasını ve bu sözleşmeye destek olmasını önemle rica ediyorum.

Konuyla alakalı pek bir bilgim yok diyorsanız Mor Çatı’nın bu açıklamasına ve İstanbul Barosu’nun konuyla alakalı yayınladığı dokümana bakabilirsiniz. Bununla alakalı bilgilendirme yapmam için nazik bir hatırlatmada bulunan sevgili Buse’ye de selamlarımı iletiyorum.

Aşağıda bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle

Sevgiler

Murat Erdör

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

Sadece 5 Dakika ekibimiz tarafından hazırlanan Cumartesi günkü bültende yer alan kitap, film, online eğitim, müzik ve sanat etkinliklerine ulaşmak isterseniz lütfen buraya tıklayın.

Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler hakkında özenle hazırlanmış bültenimizin her sabah e-posta adresinize gelmesini isterseniz bu linkten üye olabilirsiniz.

Markanızın bu bültende yer alıp görünür olmasını isterseniz bu adrese mesaj gönderebilirsiniz.

Haftanın Videoları

Bu seneki etkinliklerden bazılarını sizinle paylaşmak istedik, kaçırdıklarınız varsa belki göz atmak istersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here