Yeni yıla sayılı günler kala bir sürü marka kendilerine müşteri çekmek için farklı kampanyalar düzenliyor ve bu dönemde oluşan gelirden pay almaya çalışıyor. Düzenlenen kampanyalar hem offline hem de online kurumlar için büyük önem taşıyor bu yüzden kurumların geri dönüş oranlarını ve alışveriş miktarlarını artırabilmeleri gerekiyor.

Yeni yıl kampanyaları için mutlaka uygulanması gereken 5 şeyi sıralarsak;

Özel Tema Kullanın

Yılbaşı alışverişleri, genel olarak bu özel günden 2 hafta önce artmaya başlar. Hedef kitlenizin ilgisini çekmek için, öncelikle web siteniz ve tüm pazarlama kanallarınızı yılbaşına özel tasarlayın.

Öneriler Sunup Süreci Kolaylaştırın.

Yılbaşı öncesinde en kritik noktalardan biri olan hediye seçimini kolaylaştırmak için öneriler sunun. Ürünlerinizi kadınlara, erkeklere, çocuklara veya özel ilgi alanlarına göre kategorize ederek müşterinizin hediye seçme sürecini kolaylaştırın.

Başlıklarda Yaratıcı Olun

Oluşturacağınız e-posta başlıklarının kişiye özel olmasına dikkat ederseniz, yılbaşı için hazırlanan yüzlerce farklı mesaj içinden sıyrılarak hem müşterilerinizin dikkatini çekebilir hem de e-posta açılma oranlarınızın yüksek olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum yapılacak alışveriş tutarlarını da artıracaktır.

Kombinler Oluşturun

Yeni yılı evde karşılayacak olan tüketiciler için ev dekorasyonu, aydınlatma, elektronik ve benzeri ürünlerden, dışarıda yeni yılı karşılayacak tüketiciler için ise giyim, takı ve benzeri ürünlerden oluşan kombinler hazırlayın.

Son Dakikacılara Özel Fırsatlar Sunun

Kampanyanızın son günleri, yoğunlukları dolayısıyla son ana kadar hediye alamayan kişilere fırsatlar sunmak için doğru zamandır. Bu kitleye sunacağınız fırsatlarla büyük satışlar elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here