Günüzümde cep telefon sahibi olmayan var mı? Sanırım etrafımızda herkesin modeli ne olursa olsun bir cep telefonu var. Peki etrafınızdaki kaç kişinin web sayfası var? Veya sizin veya işletmenizin bir web sayfası var mı? Eğer yoksa iş hayatına maalesef -1 ile başlıyorsunuz. Günümüzde cep telefonu sahipliği kadar kişisel bir sayfa sahibi olmakta çok önemli ve geçerli. Bana gelen özgeçmişlerde o kişinin bir web sayfası var mı, blog yazıyor diye bakarım. İş yapacağım  küçük/orta ölçekli firma varsa bunun ne kadar güvenilir veya profesyonel olduğunu anlamak için önce bir web sayfası var mı diye araştırırım. Eğer varsa ve içeriği düzgünse benim için ilk etapta geçerli puanı alır.

Web sayfası nasıl yapılır bilmiyorum, arkadaşımdan duydum çok pahalı ve zaman alan işlermiş gibi şeyler dediğinizi duyar gibiyim. Bunu 3-4 sene önce söyleseydiniz belki hak verirdim ama günümüzde artık bir web sayfası sahibi olmak ve bunu uygun fiyatlar yapmak artık çok kolay. Konuyla alakalı Udemy’nin Türkçe dilde güzel bir eğitimi var. Sakin ve güzel anlatımıyla Fikret Tozak ‘Adım Adım WordPress: İnternet Sitenizi Kurma Rehberi’ adlı eğitiminde   A’dan Z’ye ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi veriyor. 2014 senesinden beri onlarca kişiye eğitim vermiş olan Tozak bu online eğitimde ne tip problemlerle karşılaşacağınızı, bunları nasıl çözebileceğinizi bildiğinden eğitimi buna göre kapsamlı ve anlaşılır yapmış.

Sene bitmeden kendinize güzel bir yatırım yapmak isterseniz 31 Aralık akşamına kadar %90 indirimli bu eğitimi kaçırmayın, detaylara buradan bakabilirsiniz.

 

3 YORUMLAR

 1. Ben de aynen kişinin özgeçmişinin olup olmadığını öğrenmek için websitesi veya blogu var mı diye bakarım. Çünkü kişinin kendine has bir sitenin olması onun isminin başına Sayın, Dr., Yazar gibi ünvan getirmesini sağlıyor bana göre.

  • Alper Bey,
   Senede 60 adet webinar ve seminer düzenliyorum, bir çok yerde yazı yazıyorum, buralarda ben ve sektörden çok değerli uzman kişiler bilgilerini en iyi şekilde paylaşıyor. Eğitimlere gelirsek, sonuç itibariyle hepimizin para kazanması gerekiyor, bilginin bu kadar değersizleştirildiği bir ülkede yorumunuzu saygı ile karşılıyor, en kısa zamanda bir etkinliğimize sizi bekliyorum.
   Sevgiler
   Murat Erdör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here