Ticimax müşterilerine, e-ticarette dünyanın kapılarını İş Bankası açıyor

Uzun yıllardır, üye işyerlerine sanal POS hizmeti veren, elektronik ticarette Visa, Mastercard, American Express ve UnionPay logolu kredi ve banka kartları ile alışverişe imkân sağlayan ve e-ticaret işlemlerine sektörde öncülük yapan Türkiye’nin en büyük özel bankası İş Bankası, Ekim 2016 itibariyle müşterilerine sunduğu 31 farklı ülkeyi kapsayan 13 farklı alternatif ödeme yöntemini Türkiye’nin önde gelen e-ticaret yazılım sağlayıcısı Ticimax’ın altyapısını kullanan üye işyerlerinin de kullanımına sundu.

Turizmden, perakendeye birçok farklı sektörden firmanın alternatif ödeme yöntemlerine ilgisinin büyük olduğunu belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen: “Yurtdışı müşterilere hitap eden ürün ve hizmet sağlayan işletmelerin geleneksel tahsilat yöntemi olan kredi ve banka kartı dışında alternatif ödeme yöntemlerini de kullanarak küresel rekabette güçleneceğini düşünüyoruz. Ticimax’in altyapısını kullanarak e-ihracat yapan üye işyerlerimizin, sanal POS’umuzun bir özelliği olan alternatif ödeme yöntemlerini kullanarak yeni pazarlara ve müşterilere ulaşmasına katkı sağlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Ticimax Ceo’su Cenk Çiğdemli, Türkiye’de ürünlerini elektronik ticaret ile satan kullanıcılarının, her zaman geliştirilen Ticimax yazılımı sayesinde bir adım daha önde olduklarını vurguladı. Müşterilerinin kullanılan modüller, ödeme sistemleri, kargo entegrasyonları, dil seçenekleri, farklı para birimleri ve her ülkeye farklı fiyattan satış yapabilmek gibi gelişmiş özellikleri ile e-ihracat yaparak dünyaya açıldıklarını söyledi. Bu işbirliği kapsamında müşterilerinin İş Bankası sanal posunun sunduğu dünyadaki alternatif ödeme yöntemlerini kullanarak, farklı ülkelerden de ödeme almalarını kolaylaştıracağını ve bununla birlikte yurtdışındaki sepet dönüşüm oranlarının da artacağını vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here