Sevgili Dostlar,

Her sene olduğu gibi senenin bu günlerinde Okula Dönüş (Back to School) kampanyaları başlar, insanlar yaz tatillerini yavaş yavaş bitirip evlerine döndüğünden firmalar yeni sezon ürünlerini tanıtırlardı. Okullarına açılmasına az bir süre kaldığından öğrenci kardeşlerimizde uzun zamandan sonra arkadaşlarını yeniden görecek olmanın tatlı bir heyecanı olurdu.

İş hayatı da canlanmaya başladığından farklı firmalara geçişler hızlanır, satışların en yoğun olacağı son 4 ay için hummalı çalışmalar yapılırdı. Ufak beldelerde insanlar yakacakları odunu ve yiyecekleri erzakları stoklar, soğuklar başlamadan önce hazırlıklarını yapardı. Spor müsabakaları başlayacağından insanlar kombine biletlerini alır, sporcular taraftarın gözüne girebilmek için en iyi şekilde sezona hazırlanırdı.

Aslında hayat bu kadar basit ve güzelmiş, yukarıda bahsettiğim şeyleri duymayı, görmeyi ve hissetmeyi özlemedim diyen var mı aranızda? İnsan elindekinin değerini kaybedince anlarmış derler ama bu seferki kayıp cidden büyük oldu, önümüzü bile görememek hepimize ister istemez bir stres yükledi.

Bir yandan ekonomik durumlar, bir yandan sağlıklı şekilde ayakta kalabilmek, bir yandan sevdiklerimize dikkat etmek derken zor bir dönem gene bizleri bekliyor. İnsanoğlu bugüne kadar neler neler atlattı, bugünlerde illa ki geçecek, önemli olan bundan sonrası için çıkartılacak dersler ve her anlamda ayakta kalıp sürdürülebilir olabilmek. Lütfen sosyal mesafe kurallarına uyalım, maskemizi takalım, panik yapmadan önümüze bakalım.

Bende uzun zamandan beri hem Türkiye’deki hem de dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek neyi nasıl yapmam gerektiğini tasarladım. İş yapış şeklimde köklü değişiklikler için düğmeye bastım ve fiziki olarak yaptığım etkinliklerin hepsini online tarafa taşıdım. Programların daha fazla ilgi çekmesi için Youtube kanalım üzerinden yapmaya karar verdim ve farklı kitlelerin dikkatini çekebilmek için değişik içerikleri de programlara ekledim. Eylül ortası gibi başlayacağımız programlarımızı takip etmek isterseniz kanalıma abone olmanız yeterli.

Online eğitimin hergün önem kazandığı bu günlerde Faydalı Eğitimler adlı eğitim sayfamızı yeniden canlandırmaya karar verdik. Eylül ayında onlarca farklı konuda uzman kişi online eğitim vermeye başlayacak, eğitim alanlara her ay sonunda ücretsiz online networking buluşma imkanı sağlanacak.

Dünyada çok az örneği olan Türkiye’de ise ilklerden birisi olma özelliği taşıyan online dijital topluluğumuz Ready For Change ise yakında aktif olacak. Artık Yalnız Değilsin mottosuyla yola çıktığımız bu projede Değişime Hazır mısın diyecek, farklı sektörlerden gelen insanların buluşma ve paylaşma noktası olacağız. Her ay sadece abone olanlara özel seminerler, buluşmalar ve networking imkanları sunacağımız bu topluluk hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bu linkten üye olabilirsiniz.

Haftalık e-bültenimizi bizi yakından takip edenlerin almasını arzuladığımızdan dolayı listemizi sadeleştirmeye karar verdik. Eğer bizden her hafta bu e-bülteni almaya devam etmek istiyorsanız lütfen buraya şimdiden üye olun. Yakın zamanda bültenlerimizi sadece buraya üye olanlara göndereceğimizden şimdiden kaydınızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Türkiye’nin en kapsamlı oyunlaştırma etkinliği olan Gamification Meetup‘ın bu seneki etkinliği online platformlardan gerçekleştirecek. Takipçilerimizden 3 şanslı kişiye bu etkinliğin biletini hediye edeceğiz. Tek yapmanız gereken şey Cuma akşamına kadar yeni dönemde göndereceğimiz bültenimize üye olmak. Geçen hafta üye olanların tekrardan üye olmasına gerek yok, onları da listeye ekleyeceğiz, Cumartesi günü kazanan kişilere özelden mesaj göndereceğiz.

Aşağıda bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle

Sevgiler

Murat Erdör

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

Sadece 5 Dakika ekibimiz tarafından hazırlanan Cumartesi günkü bültende yer alan kitap, film, online eğitim, müzik ve sanat etkinliklerine ulaşmak isterseniz lütfen buraya tıklayın.

Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler hakkında özenle hazırlanmış bültenimizin her sabah e-posta adresinize gelmesini isterseniz bu linkten üye olabilirsiniz.

Markanızın bu bültende yer alıp görünür olmasını isterseniz bu adrese mesaj gönderebilirsiniz.

Haftanın Videoları

Bu seneki etkinliklerden bazılarını sizinle paylaşmak istedik, kaçırdıklarınız varsa belki göz atmak istersiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here