Sevgili Dostlar,

Bu hafta ilgimi çeken 3 haberi sizinle paylaşmak ve yorumlamak istiyorum.

İlki üzücü bir haber, 2011 yılından beri ülkemizde olan Rusya merkezli arama motoru Yandex Türkiye’deki ofisini kapatma kararı aldı. Okuduğum haberlere göre Türkiye’deki gelirlerinin aslında iyi olduğu fakat bu kararın global önlemler kapsamında alındığı konuşuluyor. Bu arada Türkiye’ye yönelik faaliyetler devam edecek ama operasyon Rusya’dan yönetilecek. Burada çalışan birbirinden yetenekli çalışan arkadaşlar umarım güzel fırsatlarla karşılaşıp kariyerlerine kaldıkları yerden devam ederler.

İkinci haber ise yeme içme sektörüyle alakalı, malum bu dönemde her sektörde olduğu gibi burada da daralma oldu. Fast food restoranlar evlere servis yapabildiklerinden biraz daha rahat gibiler ama lüks mekanlarda durum aynı değil. Hem lüks restoranlardan bunu nasıl aşarız soruları hem de burada yemek yemekten keyif alan müşterilerin beklentileri birleşince, kısacası ihtiyaç ortaya çıkınca çözüm de gelmiş. Tanınmış restoranların yemeklerini özel kuryeler ile ulaştıran Fuudy sayesinde insanlar buralarda yemekten keyif aldıkları şeyleri evlerinde tüketme şansına kavuşmuşlar. Kısacası korona var yandık bittik demek yerine işi nasıl farklı çözümler ile hayata geçirebiliriz demek önem kazanacak.

Son haber ise 4 sene öncesine kadar ülke müdürlüğünü yaptığım Viyana menşeeli Emarsys firmasının SAP tarafından satın alınması. Sanırım o dönemde yaptığımız işler o kadar akıllara kazınmış ki hala burada çalışıyormuşum gibi birçok arkadaşımdan bununla alakalı mesajlar geldi. Büyük hedefleri olan 3-4 kişinin biraraya gelmesiyle başlayan bir maceranın böyle bir mutlu sonla bitmesi herkese kısmet olmuyor. Kısmet denen şeye inanırım ama onun olabilmesi içinde emek verilmesi gerektiğine daha fazla inanırım.

Türkiye ofisi olarak her ay 200 kişilerin geldiği Emarsys Academy adında düzenlediğimiz etkinlik dizisiyle sektörde çok ses getirmiş, sağlanan bilinirlik sayesinde çok hızlı büyüme rakamlarına kavuşmuştuk. Kısacası hedef koymak, buna inanmak ve çalışmak olunca herşey mümkün oluyor. Biz nasıl o efsane etkinlikleri neredeyse olmayan bütçelerle yaptıysak firma da uluslararası arenada ses getirecek hamleler yaptı ve sektörün en saygı duyulan firmalarından birisi tarafından satın alındı.

Haftalık e-bültenimizi bizi yakından takip edenlerin almasını arzuladığımızdan dolayı listemizi sadeleştirmeye karar verdik. Eğer bizden her hafta bu e-bülteni almaya devam etmek istiyorsanız lütfen buraya şimdiden üye olun. Yakın zamanda bültenlerimizi sadece buraya üye olanlara göndereceğimizden şimdiden kaydınızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıda bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle

Sevgiler

Murat Erdör

Aramıza Katıl Gücümüze Güç Kat: https://www.readyforchange.co/uye-ol/

Haftanın Sosyal Etkinlikleri: https://mailchi.mp/2e2806f932d7/sadece5dakika-1783482

Haftanın Videoları: https://youtu.be/bUyhbGD5Qyo

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here