310109

Google’ın Türkiye’deki satış ve hizmet partnerlerinden GroupM Türkiye, yoğun eğitim ve sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayarak Google’ın Attribution 360 ürününün Türkiye’deki ilk partneri olmaya hak kazandı.

Google Attribution 360 için GroupM çatısı altındaki farklı ajanslarından farklı yetkinliklere sahip uzmanlardan oluşan büyük bir ekip kuran ajans, bu ekip ile Google Attribution 360’ın markaya özel stratejisinin oluşturulmasından uygulanmasına, çıktıların anlamlandırılmasından aksiyona dönüştürülmesine ve tüm bu veriye dayalı medya satın alma yönteminin markalar tarafından benimsenmesine kadar tüm süreci markalarıyla birlikte uçtan uca yönetmeyi hedefliyor.

Google Attribution 360, dijital ilişkilendirmenin temeline makine öğrenmeyi koyuyor

Google’ın dijital pazarlamacılara farklı çözümler sunduğu Google Analytics 360 Suite’in en genç üyelerinden biri olan Google Attribution 360, markalara medya yatırımlarının geri dönüşlerini makine öğrenmenin gücünden yararlanarak hesaplamayı, veriye dayalı ilişkilendirme modelleri oluşturmayı ve medya bütçelerini bu modellere göre optimize etmeyi mümkün kılıyor. Kanallar arası (Multi Channel) ve cihazlar arası (Multi Device) çalışma özelliğine sahip olan Attribution 360, display mecralardaki reklam görüntülemelerinden arama ağındaki tıklamalara kadar, müşterinin markaya dokunduğu noktaların tamamını analiz edebiliyor. Attribution 360 ile TV yatırımlarının arama sorgularına ve web sitesi trafiğine anlık etkisini de veriye dayalı ilişkilendirme modellerine dahil etmek mümkün.

Pazarlama ilişkilendirmenin (marketing attribution) önemi giderek artıyor

2017’de Amerika’da dijital pazarlama profesyonelleri ile yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, katılımcıların yaklaşık 3’te 2’si markalarının “marketing attribution” (pazarlama ilişkilendirme) konusuna verdiği önemin arttığını söylüyor. Google Attribution 360’ın gelişmiş algoritmasıyla veri güdümlü makine öğrenmesi (data driven attribution) her bir dönüşüm yolunu ayrı ayrı analiz ediyor ve bu yollar üzerindeki temas noktalarının dönüşüm üzerindeki gerçek katkısını hesaplıyor. Bu yönüyle sektörde halen yaygın olarak kullanılan “kural bazlı” dönüşüm ilişkilendirme yöntemlerinden çok daha etkili içgörüler sunabiliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here