Sevgili Dostlar,

Benden uzun süredir haftalık bülteni alanlar hep bu e-postayı sabahları gönderdiğimi bahar aylarında daha fazla dikkat çekmesi için akşam saatlerinde gönderdiğimi bilirler. Bugün malum anneler günü, sabah saatlerinde tebrikler, kutlama mesajları, tatlı bir telaş olacak evlerde, bende bu güzellikler içerisinde kaybolmak yerine akşamüstü saatlerde önünüze çıkayım dedim. Bizlere emek veren, sevgiyle büyüten başta annemiz olmak üzere babamıza ve bütün aile büyüklerine buradan sevgiler, selamlar, saygılar olsun. Beni ben yapan bütün büyüklerimin ellerinden öpüyor kaybettiklerimizi sevgiyle ve rahmetle anıyorum.

Korona döneminde vaka sayıları düşmeye başlayınca bütün dünyada normal hayata dönüş için adımlar atılmaya başlandı ve bunun adına da yeni normal adı takıldı. Avm’ler, berberler, mağazalar yavaş yavaş açılıyor, ofislere geri dönüşler planlanıyor. Uyulması gereken onlarca kural var, ne kadarı uygulanabilecek bilmiyorum, insanlar maske tak çıkart nasıl yapacaklar gözümde canlandıramıyorum. Taksilerde en fazla 3 kişi olacakmış, herkes maske takacakmış, berberlerde elde eldiven yüzünde maske saç kesilecekmiş gibi şeyleri okuyunca insan içinden otur oturduğun yere diyor. Ramazan sonrası ofislere geri dönüş yapıldığında insanlar maske ile mi işe gelip gidecek? Plazalarda cam yok, havalandırma ne kadar etkili yapılabilecek? Toplu ulaşımlarda hijyen nasıl sağlanacak? Bu cidden hepimiz için çok zor bir dönem olacak, herkese kolaylıklar dilemekten başka bir çaremiz yok, inşallah bu dönemi de kazasız belasız atlatırız.

Peki bu dönem biterken aklınızda neler kalacak? Maskeyle gezen insanlar, yarasa ile ilgili haberler, sokağa çıkma yasağında balkonundan konser veren abiler, evde düzenli spor yapanlar, evde kal sloganı, evinden canlı konser veren şarkıcılar, bizim için gece gündüz çalışan sağlık çalışanları, kargo firmaları ve kamu görevlileri, günlük vaka sayılarının olduğu haberler, sosyal sorumluluk projesine imza atan markalar, sağlık sisteminin ne kadar önemli olduğu, güçlü olduğunu düşündüğümüz ama bizi şaşırtan ülkeler, liderlik yapan/yapamayan yöneticiler, ekonomik beklentiler, maske yetmez birde eldiven diyenler, online yapılan canlı yayınlar… Peki ya özlemler? Bu dönemde ne yapmayı özlediniz? Dört gözle beklediğiniz şeyler nelerdir?

Bu hafta gene dolu dolu günler bizi bekliyor. Gündemde sık konuşulan iki ki konu var, ilki firmaların bu döneme nasıl adapte olacağı, ikincisi ise uzaktan çalışma sisteminin yaygınlaşmasıyla yönetimin nasıl olacağı. Bizde bununla alakalı iki farklı etkinlik ile bu hafta sizlerle olacağız. Çarşamba günü kobilerin yeni döneme nasıl adapte olacağını, Cumartesi günü de bir liderin uzaktan takımını nasıl etkin yönetebileceğini işin uzmanları olan değerli konuklarla konuşacağız. Lütfen şimdiden yerinizi ayırın. Bu arada sık soru aldığımız Korona Bahane Online Buluşma Şahane adlı etkinliğimiz de gene Çarşamba akşamı yapılacak.

Aşağıda anketler, videolar, etkinlikler, yarışmamız ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoş vakit geçirirsiniz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

Sadece 5 Dakika ekibimiz tarafından hazırlanan dünkü bültende yer alan Online Sanat Etkinlikleri, Online Eğitim / Gelişim Etkinlikleri ve Evde “Keyifli Zaman” Önerilerine ulaşmak isterseniz lütfen buraya tıklayın. Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler hakkında özenle hazırlanmış bültenimizin her sabah e-posta adresinize gelmesini isterseniz bu linkten üye olabilirsiniz.

Haftanın Yarışması

Farklı konularda bilgi seviyenizi ölçmek için hazırladığımız bu yarışmada doğru cevabı en hızlı veren en yüksek puanı alıyor. Cumartesi akşamına kadar açık olacak yarışmada yer almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

Haftanın Videoları

Geçen hafta devam ettiğimiz Online Sohbetlerde birbirinden güzel konuklar ile gündemdeki konuları konuşmaya devam ettik. Kaçıranlar linklere tıklayarak izleyebilir.

Haftanın Anketleri

Geçen hafta yaptığımız Evet/Hayır anketinde zaman yönetimi konusunda iyi olduğunuzu düşünüyor musunuz diye sorduk %64 Hayır cevabı aldık. Geçen haftaki diğer anketimizde ise Hangisi diye sorduk, %86 Arçelik – %14 Vestel cevabını aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak Evet/Hayır ve Hangisi anketlerimize katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here