Sevgili Dostlar,

Aşılamanın başlaması sonrasında vaka sayıları düşmeye başlamış bizlerde derin bir oh çekmiştik. İnsanlar normal yaşamlarına ve eski alışkanlarına geri dönerken iş hayatında da canlanma başlamıştı. Bir çok firma artık ofise geri dönüş planları yapmaya başlarken hiç kimsenin hesaba katmadığı bir durum ortaya çıktı.

Uzaktan çalışma konusunda çalışanlarına hep destek veren Google, Apple, Amazon gibi firmalar aynı çatı altında çalışma ortamı olmadığından dolayı bazı konularda sıkıntılar yaşandığını dillendirmeye başladılar, vaka sayıları da düşünce çalışanları haftada 2 günlüğüne de olsa ofise geri çağırmaya başladılar. Korona virüsünün mutasyona uğraması sonucu farklı çeşitlerinin çıkmasından dolayı vaka ve ölüm sayılarında gene artış başlayınca ikinci bir açıklama yapılana kadar evden çalışmaya devam edebilirsiniz dediler, kısacası çalışma ortamının geleceği hala belirsiz, evden mi ofisten mi ikisi bir arada mı soru işareti.

Bu arada iş dünyasından insanlara yapılan anket sonuçlarını ara ara görüyoruz, çoğu insan sıkıldık ofislere dönmek istiyoruz dese de çoğunluk ofise geri dönmek istemiyor. Bir kısım çalışan da hibrit diye tabir edilen hem ev hem ofis hayatı şeklinde hayatlarına devam etmek istiyor. Eskiden işyerinde çalışma koşulları ağır da olsa iyi maaş veriliyorsa çalışırım diyenler artık buna hayır dediği gibi çalışan mutluluğu ile alakalı birçok şey talep ediyor. Kısacası iş hayatı yeniden şekilleniyor, şirketler çalışanların beklentilerini daha iyi anlamaya ve elindeki yetenekleri kaybetmemek için daha farklı stratejiler geliştirmeye çalışıyor.

Bu konu çok gündemde olduğundan iş hayatındaki değişimi konuşmak ve tartışmak için Ready For Change olarak herkese açık yapacağımız yayında yeni dönemde çalışma hayatını konuşacağız. 12 Ekim Salı akşamı saat 21.00’de YouTube üzerinden yapacağımız bu yayını izlemek isterseniz lütfen bu linke tıklayıp hatırlatıcı oluşturun.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here