Yarışma, Anket, Video, Etkinlik ve Öneriler

0
93

Sevgili Dostlar,

Her akşam televizyon programlarında denk geldiğim tartışma programlarında Koronavirüs ile alakalı konular tartışılıyor iyi güzel ama gelecekle alakalı neden hiçbir şey konuşulmuyor, en azından haftada bir bununla alakalı zihin açıcı bir program neden yapılmıyor anlam veremiyorum. Bizleri bundan sonra neler bekliyor, dünyada ve ülkemizde ne tip değişimler olabilir gibi konular neden tartışılmıyor? Diyeceksiniz ki belki kimse neyin ne olacağını öngöremiyor ama illa ki konusunda uzman insanların akıl yürütmesiyle ortaya bir şeyler çıkabilir, beyin jimnastiği yapılabilir.

Bu kadar kompleks olaylar yapısı içinde çok ama çok basit bir örnek paylaşmak gerekirse internet üzerinden bir spor eğitmeninin yaptığı derslerin çok ilgi görmeyeceğini, fiziki birisinin yerini tutmayacağını düşünüyordum ama bu günlerde gördüğüm kadarıyla herkes buna alışmış ve hatta neden bir spor salonuna gideyim moduna bile girmiş durumda. Leslie Sansone adında çoğu kişinin bildiği ama benim yeni öğrendiğim kişinin evde spor yapma ile alakalı pratik videoları var ve çoğu kişi günde 30 dakika ekran karşısında sporunu yapıyor. Bende biraz baktım, cidden motive eden bir tarzı var, hatta her gün sabah erkenden sporunu onunla yapıp, duşunu alıp işe gitmek ne kadar pratik olurdu diye düşünmedim değil, kısacası belli konulardaki düşünce yapıları hızlıca değişmeye, aşağıdaki gibi yaratıcı fikirler bile çıkmaya başladı bile.

Hepimizin beklentilerini ve endişelerini paylaşmaya, kendi aramızda işbirlikleri kurmaya, birbirimizi dinleyip konuşmaya, kafaları dağıtmaya her zamankinden daha da fazla ihtiyacımız var. Bu anlamda #Korona döneminde ilk kez yapılacak büyük bir sosyal etkinlik serisine başlamaya karar verdik. Herkes konuşacak, network yapacak, geleceğe dair ne düşünceler var bunları duyacak ve yalnız olmadığını hissedecek. Detaylarını hafta içi paylaşacağımız ve cüzi bir ücreti olacak bu etkinliğimiz ilginizi çekiyorsa lütfen bu linke bilgilerinizi girin etkinliğin bilgilerini ilk size gönderelim.

Bugün ve önümüzdeki günlerde evinizden takip edebileceğiniz Sadece 5 Dakika ekibinin sizler için hazırladığı listeye mutlaka göz atmalısınız.  Ayrıca Nisan ayı için Ready For Change tarafından hazırlanan Müzik ve Sanat ÖnerileriOkuma Listesi ve Film&Dizi Listesi önerilerine bakmanızı tavsiye ederim.  Evde olduğumuz bu günde haftanın yarışması, anketleri, etkinliklerivideoları ve haberleri de sizleri bekliyor. Kısacası içerik bizden göz atması sizden.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

Online Sohbetler

Geçen hafta devam ettiğimiz Online Sohbetlerde birbirinden güzel konuklar ile gündemdeki konuları konuşmaya devam ettik. Kaçıranlar linklere tıklayarak izleyebilir.

Haftanın Anketi

Geçen hafta yaptığımız Evet/Hayır anketinde ‘Online Arkadaşlık Sitesinden Birisiyle Tanışıp Buluştunuz diye sorduk, %70 Hayır cevabı aldık. Geçen haftaki diğer anketimizde ise Hangisi diye sorduk, %57 Turkcell  – %43 Vodafone cevabını aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak Evet/Hayır ve Hangisi anketlerimize katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here