Büyük şehirlerin nüfusunda yaşanan artış ve şehirleşmenin etkisiyle günlük hayattaki ihtiyaçlar da hızla çeşitleniyor. Yoğun iş temposu ve şehir hayatının getirdiği yaşam koşulları karşısında ev işlerine, çocuk bakımına, yaşlı ve hasta refakatine vakit ayırmakta zorlanan bireyler yardımcı arayışına ağırlık veriyor. Ayda 48 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren sahibinden.com’un verilerine göre, Yardımcı Arayanlar kategorisine ait ilanlara gösterilen ilgi 2019 yılında %40 arttı; İstanbul, Ankara ve İzmir yardımcı personel ilanlarına en çok ilgi gösteren şehirler oldu. 

sahibinden.com’un Yardımcı Arayanlar kategorisinin altında yer alan Temizlikçi & Ev İşlerine Yardımcı alt kategorisindeki ilanlara ilgi 2019 yılında önce yıla oranla %45 arttı. 

Çalışan annelerin artışıyla birlikte bakıcılara yönelik talep de hızla artıyor. sahibinden.com’un Bebek ve Çocuk Bakıcısı ilanlarına gösterilen %34 oranındaki talep artışı da bunu destekliyor. 

Hasta bakıcılarına yönelik arayış da hız kazanırken, Yaşlı ve Hasta Bakıcısı ilanlarına ilgide de %36 oranında bir yükseliş göze çarpıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here