Finansal teknoloji sektörünün en önemli oyuncularından olan iyzico, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir video hazırladı. Yüzde 41 kadın çalışan oranına sahip olan ve bu oran ile yüzde 30’luk Türkiye ortalamasının üzerinde yer alan iyzico “Çalışanlarının yüzde 41’i kadın olan iyzico’da, bir sonraki Dünya Kadınlar Günü’nü daha kalabalık kutlayalım” diyerek, fintech alanında çalışmak isteyen kadın profesyonellere çağrıda bulundu. 

Videoda ürün müdürü, yazılım mühendisi, kurum kültürü yöneticisi, front-end mühendisi gibi pozisyonlarda kadın çalışan arayışında olduğunu duyuran iyzico’nun ayrıca yeni mezunlara yönelik “iyzicoder Graduate Program” isimli bir programı da bulunuyor. Finansal teknoloji alanında kadın istihdamını artırmayı hedefleyen iyzico’daki uygun pozisyonlara başvurmak için iyzico.com/kariyer adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Kurulduğu günden itibaren, fintech sektöründeki kadın istihdamının artmasına yönelik çalışmalarını sürdüren iyzico, ayrıca Türkiye’nin farklı illerinden kadınların iş gücüne katılmasını destekleyen çözümler gerçekleştiriyor. iyzico’nun internetten satışı kolaylaştırmaya yönelik sunduğu çözümleri kullanan, sahibi kadın olan üye iş yerleri, toplam işlem hacminin %32’sini oluşturuyor. Bu oran her yıl artmaya devam ederken 2 yıl öncesine göre 2 katına çıkmış durumda.  

iyzico 8 Mart Dünya Kadınlar Günü videosunu izlemek için, iyzico sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here