Dünya Ekonomik Forumu’nun 22-25 Ocak’ta İsviçre’nin Davos kasabasında düzenleyeceği zirvenin bu yılki ana teması “Küreselleşme 4: Dördüncü Sanayi Devrimi Çağında Küresel Yapıyı Şekillendirmek”. Zirveye 110 ülkeden 3 binden fazla iş adamı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılacak ve 350’yi aşkın oturum gerçekleştirilecek. 60’dan fazla ülkenin devlet başkanı ve başbakan düzeyinde temsil edileceği zirvede, dijitalleşme ekosisteminin masaya yatırılacağı panelde Doğan Online Kurucusu ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Türkiye’nin yeni ekonomisinin bu konudaki büyük potansiyeline değinecek olup, perakendenin dijital dönüşümüne nasıl öncülük ettiklerini, Hepsiburada’nın çalışmalarından ve projelerinden örnekler vererek paylaşacak. Boyner, panelde Türkiye’nin dijital dönüşümünü, devletin bu konudaki vizyon ve öncü bakış açısını da ele alarak tüm dünyaya anlatmış olacak.

22 Ocak’ta düzenlenecek olan panelde dijital platformlar ve dijitalleşme ekosistemi “radikal müşteri odaklılık”, “girişimci kültür ve organizasyonel çeviklik”, “işbirliği ve rekabetin yeni yolları”, ‘’teknoloji ve dijitalleşmenin küreselleşmeye etkileri’’ gibi çeşitli başlıklar ele alınacak. Bu çerçevedeki görüşlerini aktaracak olan Hanzade Doğan Boyner, global büyümenin katılımcı ve sürdürülebilir olması gerekliliğine vurgu yaparken eğitimin ve fırsat eşitliğinin öneminin de altını çizecek. Ekosistemin ve özellikle işletmelerin dijital ekonomiye dahil olmalarının nasıl kolaylaştırılması gerektiğine ışık tutacak olan Hanzade Doğan Boyner, dijitalleşme sürecinde müşterisinden çalışanlarına tüm ekosistem için gerekli kalkınma modellerine işaret edecek.

Hepsiburada, Dünya Ekonomik Forumu tarafından geçen yıl gerçekleşen zirve sonrasında Ocak 2018’de yayımladığı farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve kendi sektörünün öncüsü şirketlerin uygulamalarını örnek vaka olarak sunan “Geleceğin Çalışma Modelleri” raporunda da hem Türkiye hem e-ticaret alanından incelenen tek firma olarak yer almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here