Endeavor Türkiye’nin başlatacağı ScaleUp Programı kapsamı ve hedef kitlesi itibariyle Türkiye’de ilklerden biri olup, girişimcilik ekosistemine yeni ve farklı bir değer önerisi getirmeyi hedefliyor. Şubat 2019’da başlayacak ilk dönemine 20 girişimi kabul etmeye hazırlanan ScaleUp Girişimci Hızlandırma Programı, girişimlere özel olarak hazırlanmış içerik ve destekleri ile globalleşme ve ölçeklenerek büyüme hedefine ulaşmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK… YÜKSEK GELİR VE İSTİHDAM KATKISI SUNAN BİR PROGRAM

Strategy & Endeavor tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, “MENA bölgesindeki başarılı Scale Up şirketler, KOBI’lerden 3,4 kat daha fazla gelir elde edip 8 kat daha fazla istihdam yaratmaktadır. Ölçümlenebilir başarı göstergelerine sahip bu girişimler, bulundukları ekonomilere yüksek gelir ve istihdam katkısı sunarlar. Bu gerçekten hareketle oluşturulan ScaleUp Programı, ürün-pazar uyumunu sağlamış, ve hızlı büyüme aşamasına ulaşmış ScaleUp girişimlere yönelik, her biri 6 ay süren iki ayrı dönem halinde uygulanacak.

2019 yılında toplam 40 girişim, ScaleUp Programı’na dahil edilecek. Programa başvurmak isteyen girişimlerin en az bir sene önce kurulmuş olmaları, yıllık en az 250.000 TL ciroya sahip olmaları ve ürün ve hizmetleri ile aktif faaliyet yürütmeleri gerekiyor.

Bilgi ve başvuru için, www.endeavor.scaleup.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son başvuru tarihi 15 Ocak 2019.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here