‘Blockchain Economy Istanbul Summit’in; 43 ülkedeki tüm dijital planlama, satın alma ve kreatif alandaki ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, zirveye büyük ilgi olduğunu söyledi. Pamuk, “yüzde 100 Türk şirketi olarak, konusunda en büyük uluslararası bir konferansın 43 ülkede dijital medya çalışmalarını yönetmekten son derece memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Donald Trump’ın ABD finans sisteminin Kripto para regülasyonları ile ilgili danışmanlık istediği milyarder yatırımcı Tim Draper, Wall Street analisti Tom Lee, Forbes tarafından tescillenen Kripto para alanındaki en önemli beş isimden biri olan Cal Evans ile IOTA kurucusu Serguei Popov, konferansın başlıca konuşmacıları arasında alıyor.

Türkiye’nin alanında önde gelen hizmet ajansı Digital Exchange, Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük uluslararası Blockchain ve Kripto Para Konferansı ‘Blockchain Economy Istanbul Summit’in, tüm katılımcı ülkelerde digital medya çalışmalarını yöneterek, bu alanda ülkemizi temsil eden şirket oldu. Yarın (20 Şubat) Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek zirveye; 43 ülkeden, 5 binden fazla kişi katılacak ve 10 binden fazla kişi konferansı canlı olarak izleyecek.

Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinden Blockchain ve Kripto para konusunda ilgili yatırımcılar, mühendisler ve profesyonellerin katılacağı uluslararası zirvede, Kripto para piyasasının mevcut durumu ve Blockchain teknolojisinin geleceği tartışılacak. 21. yüzyılın en büyük teknolojik ve finansal devrimi olarak nitelenen Blockchain’in yarattığı yeni ekonomi, dünyanın alanında en iyi uzmanları tarafından anlatılacak. Blockchain Economy Istanbul Summit, şimdiye kadar bölgede gerçekleşen en büyük ölçekli etkinlik olacak.

Kripto paranın dünyaca ünlü isimleri katılacak

Donald Trump’ın ABD finans sisteminin Kripto para regülasyonları ile ilgili danışmanlık istediği milyarder yatırımcı Tim Draper, Wall Street analisti Tom Lee, Forbes tarafından tescillenmiş Kripto para alanındaki en büyük 5 isimden biri olan Cal Evans, IOTA kurucusu Serguei Popov, SpaceX Hyperloop’un sahibi ve bilim insanı Ilyas Vali ile Liberland Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vit Jedlick, konferansın başlıca konuşmacıları arasında yer alıyor.

43 ülkede zirvenin dijital medyasını yönetiyor

Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, ‘Blockchain Economy Istanbul Summit’in, 43 ülkedeki tüm dijital planlama, satın alma ve kreatif alandaki ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti. Etkinlik kapsamında düzenlenecek fuarında da aktif olarak yer aldıklarını kaydeden Emrah Pamuk, “yüzde 100 Türk şirketi olarak, konusunda en büyük uluslararası bir konferansın 43 ülkede dijital medya çalışmalarını yönetmekten son derece memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Önümüzdeki 5 yılda, her ülkenin Blockchain parası olacağını ve Türkiye dahil, dünyada birçok ülke ve markanın bu alana çok ciddi yatırımlar yaptığını ifade eden Pamuk, “Örneğin Malta’da Blockchain Borsası var. Görünen o ki, dijital para alanında yaşanacak yoğunlaşma ile doların para piyasalardaki ağırlığı azalacak ve bankaların da para saklama işlemlerinde düşme olacaktır” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin kripto paraya olan ilgisi

İnsanların teknolojik yeniliklere ilgisinin yanı sıra, mevcut ekonomik koşulların Kripto paraya olan ilgiyi arttırdığını vurgulayan Emrah Pamuk, Hollanda merkezli ING Bank’ın yayınladığı bir müşteri raporuna göre, Türkiye’nin; İran ve Rusya ile birlikte Kripto paraya en çok ilgisi olan ülkeler arasında olduğunu belirtti.

Para piyasaları için yeni bir dönem başlıyor

Blockchain ve Kripto Para Konferansı’nın ana konuları arasında; “Kripto para ödemelerinin geleceği, mevcut banka çözümlerindeki başarısızlıklar, devletlerin Kripto paraları ve Blockchain ile uyumu, bireysel ekonomide yeni dönem, insanların güce karşı merkeziyetçilikten uzaklaşmaları, Bitcoin ve diğer Kripto paralar ile yatırımcıların sonraki adımları…” yer alıyor.

ABD’li milyarder, kripto paranın geleceğini anlatacak

Tesla, Skype ve Hotmail’in ilk yatırımcılarından ve Donald Trump’ın, ABD finans sistemi kripto para regülasyonları ile ilgili danışmanlık istediği ABD’li milyarder yatırımcı Tim Draper, zirvenin ana konuşmacıları arasında yer alıyor. Draper, 2014’te yaptığı 40 bin adet Bitcoin yatırımı ile biliniyor. Draper, aynı yıl bir Bitcoin’in 3 yıl içerisinde 10 bin doları aşacağını öngörmüş ve Aralık 2017’de bir Bitcoin fiyatının 20 bin dolara yaklaşması ile de bu öngörüsü doğrulamıştı. Bitcoin fiyatının 2022’ye kadar 250 bin dolara yükseleceği tahmininde bulunan Draper, 5 yıl içinde de tüm dünyada yalnızca Kripto paraların kullanılacağını ifade ediyor.

Dünyanın en etkili 5 isminden biri

Forbes tarafından tescillenmiş, Kripto para alanındaki en etkili 5 isimden biri olan Cal Evans ise; Malta, Dubai ve Estonya hükümetleriyle birlikte; İngiltere Merkez Bankası’na, Blockchain ekonomisi konusunda danışmanlık veriyor. Aynı zamanda British Blockchain Association Yönetim Kurulu Üyesi olan Evans, Blockchain Topluluğu’nun uluslararası düzenleyici standartlarının geliştirilmesi konusuna kendini adamış bulunuyor. Evans, konferansta ”Blockchain teknolojisi geleceği nasıl şekillendirecek?” konusunu anlatacak.

IOTA’nin beyni ve Wall Street analisti de konferansta…

Blockchain Economy Istanbul Summit‘in uluslararası alanda tanınmış konuşmacılarından biri de, 2015 yılında kurulan Kripto para ve Blockchain teknolojileri alanında önemli projelerden biri olan IOTA’nın Kurucu Ortağı ve Matematik Profesörü Serguei Popov olacak. Blockchain ekonomisine ilgisiyle bilinen ve Bitcoin tahminleriyle ünlü Wall Street analisti Tom Lee de konferansta, Bitcoin yatırımcılarının sonraki adımları hakkında fiyat tahmini ve öngörülerini paylaşacak.

Konferansla ile ilgili bilgiye; https://www.blockchaineconomy.istanbul/TR/ adresi üzerinden ulaşmak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here